Perustaja Mirkelz

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 01:14:00 Jäseniä 12 Vierailuja 2 383 Medioita 390

Autoihin liittyvät

Mikan faijan bemarin mittari Mikan faijan bemarin mittari
hehe xD hehe xD
Petrin vaeltelevat kädet Petrin vaeltelevat kädet
Liftarit Liftarit
Mercedes asmr Mercedes asmr
TOJOTA TOJOTA
Siinä sitä nähdään ettei raha tuo hyvää makua. Onhan tuo Lambo n Siinä sitä nähdään ettei raha tuo hyvää makua. Onhan tuo Lambo n
ei taida mennä läpi ei taida mennä läpi
Sillä lailla Sillä lailla
hot wheels hot wheels
Luolastolaiset pesemässä autoja Luolastolaiset pesemässä autoja
Paskalla kuorrutettuja mersuja Paskalla kuorrutettuja mersuja
volkswagen volkswagen
Bynksy tahtoo kyytiin Bynksy tahtoo kyytiin
Pojat hommissa Pojat hommissa
Yllätysmunalada Yllätysmunalada
Ironia Ironia
Sotilaspoliisien niva ysärillä Sotilaspoliisien niva ysärillä
klassikko klassikko
lumi tuli nyt suditellaan lumi tuli nyt suditellaan
do a barrelroll do a barrelroll
Vittukun auto simahti :D Vittukun auto simahti :D
Nokia Nokia
ennen autot oli rautaa ennen autot oli rautaa
 822 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.75 MB, 1 tiedosto
07.11.2021 21:26:56
[ + 2 - | ]

Fiat punto

[58221] [fiat-punto.png] [0.75 MB] [500x779] [] []
fiat-punto.png

fiat punto

 · 

auto

(733)
08.11.2021 00:18:58
#514082 [+3] Piilota Suosittele

>>514018

Edelleen tuolla bensaturbo-Capturilla, vaikka onhan tuo ihan hulluksi tuo bensan hinta jo noussut.

Ja toki tiesin, että kun Capturissa oli 20 heppaa tehoa enemmän kuin Shitkossa, että bensankulutus varmaan hieman nousee, mutta täytyy myöntää, että talvikaudella työmatka-ajossa 1 litra / 100km lisää oli aikamoinen yllätys. Tiesin tosin senkin, että automaatti varmaan vaikuttaa vähän myös kulutusta nostavasti, mutta silti yllätyin.

Jos on töitä edelleen ja sähköautojen latausnopeus 3-vaihepistokkeesta nopeutuu + ympärivuotinen range saadaan 500 kilometriin perheauton koko- ja hintaluokassa, niin 2023 voisi ostaa sähköauton.

Taitaa kuitenkin olla niin, että tuo yhtälö ei vielä vuonna 2023 ole totta, joten ehkä sitten bensaturboinen Dacia Duster voi olla valinta vuonna 2023.

08.11.2021 01:22:51 | 01:26:53
#514093 [+1] Piilota Suosittele

>>514082
sitten kun sähköautot yleistyy ja bensa maksaa vintsan litra, mihin muuten kyhätään joku kortti että vain tällä kortilla saat ostaa bensiiniä, niin sähkön hinta kallistuu ihan vitusti ja venäjä nauttii kun ne siirtää tänne virtaa.
jostain ne verotulot on otettava ja duunareiltahan se otetaan.
tää on vain mutu mutta veikkaan että bensan hinta kallistuu seuraavan 10v aikana ehkä sinne 5e litra paikkeille ja siihen tulee joku kortti millä saat bensaa ja kortti myönnetään vain yrityksille ja harvoille valituille tärkeille ihmisille ketkä asuu korvessa.

[ 6 viestiä | ]