Perustaja Mirkelz

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 01:14:00 Jäseniä 12 Vierailuja 2 087 Medioita 378

Autoihin liittyvät

puolalaiset rekkapenat puolalaiset rekkapenat
Kävikö kukaan luolastolainen ? Kävikö kukaan luolastolainen ?
tuuria matkassa tuuria matkassa
hehe hehe
Ei ole vikaa mitä jeesusteippi ei korjaa Ei ole vikaa mitä jeesusteippi ei korjaa
Golffi jättää ne Golffi jättää ne
Maxcedes Maxcedes
muovi audi muovi audi
Vittukun auto simahti :D Vittukun auto simahti :D
auto vilkuttaa auto vilkuttaa
tuli paniikki tuli paniikki
kyllä sillä ajaa vielä kyllä sillä ajaa vielä
abc abc
Balkanin barbi Balkanin barbi
Autonkorjausta Autonkorjausta
Fiat Multipla <3 Fiat Multipla <3
Volvo 940 Volvo 940
Autovisa monivalinta Autovisa monivalinta
Oispa kesä Oispa kesä
kätevä imuri kätevä imuri
autovirityksiä autovirityksiä
tarttis osia tarttis osia
Seuraa tarjolla! Seuraa tarjolla!
Menee lintassa Menee lintassa
 820 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.65 MB, 1 tiedosto, 10.09.2022 00:16:16
[ + 2 | ]

lain mukaan

[67382] [laki.png] [0.65 MB] [640x505] [] []
laki.png

laki

(14)  · 

autoilu

(11)  · 

vihreät uuniin

(9)  · 

elokapinalle pakokaasua

 · 

bmw

(42)  · 

e30

(5)  · 

sedan

 · 

3-sarja

(7)  · 

325i

 · 

alpinweiss

 · 

suorakutonen

(10)
10.09.2022 01:23:06 | 01:24:17
#597783 [+-] Piilota Suosittele

>>597769 Vituttaa ku vanhempien käytettyjen bemarien kaupassa on ilmaa aivan suhteettoman paljon. Todella upeita autoja ajaa ja suht helppo itekki korjailla omassa autotallissa mutta korjaustaajuutensa ja osien hinnan suhteen aivan luvattoman kalliita. Varsinki kun Suomeen uutena tuodut on rajastaan karvalakkeja ja käytettynä tuodut (30/70 suhteella: priimaa 1. omistaja/paskaa turkkilainen kasas kolariautoista) on niitä ainoita kunnon moottoreilla ja lisävarusteilla

10.09.2022 01:58:15
#597786 [+2] Piilota Suosittele

>>597783
Poskettoman hintaisia ovat Bemarit ylipäätään siihen nähden mitä ovat. "Premiumin" ekstraa pitää maksaa ja myös takavetoisen ylimääräistä hintaa.

Ja samat "halvalla paskaa" -vaivat ovat olemassa tänä päivänä kuin monella muulla merkillä. E46 oli sentään vielä teknisesti hyvin tehty, mutta E90 oli sitten jo konehuoneen osalta moninkertaisesti heikompi ja konevaurioisia löytyy myynnistä harva se hetki. Sama pätee esimerkiksi E81/E82/E87 sarjalaisiin, niin bensa- kuin diesel-koneisiin.

Hienoja autojahan Bemmit toki ovat, mutta jätän väliin ne jatkossa ellei tule super-upee-kupee E82 vastaan tai sitten Z4 kovakatolla ja edukkaalla hinnalla.

Kutoskoneisella E46:lla tuli yksi kesä leikittyä. Baltian kautta Saksasta tuli hankittua se tänne, sinänsä kyllä hieno ja hyväkuntoisen oloinen vehje, mutta ei siihen halunnut jäädä jumiin, joten loman jälkeen eteenpäin nopeasti. Tuli sillä pitkät kesälomareissut tehtyä ja asiakasreissuakin tehtyä, mutta onneksi se lähti heti kun kilvet konttorilta tuli saatua.

10.09.2022 18:32:14
#597896 [+-] Piilota Suosittele

>>597786
Nykyään nuo pikku bemmit on lähtökohtasesti samaa kasaa perus datsunien kanssa. Ehkä pykälän pari verran parempia ovat. Kolmosen ja vitosen ero taas on ku yöllä ja päivällä oikeastaan ihan kaikessa.
>>597783
Olen yrittäny katella räpeltämätöntä E30:stä, mut ei oikein löydy niillä spekseillä josta olisin valmis maksamaan. Yleensä ovat Suomi autoja 1,6 koneella ja silloisesta verotuksestamme johtuen ilman minkäänlaisia varusteita.

[ 5 viestiä | ]