Perustaja Mr_Pihvi

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 08.11.2018 05:00:35 Jäseniä 5 Vierailuja 831 Medioita 140

feissarimokat

O-ou O-ou
Pringles Pringles
Pauliina ostaa lasolia ja somessa saa riidan mistä tahansa Pauliina ostaa lasolia ja somessa saa riidan mistä tahansa
Miia vilkuttaa ja sinisen kulmadivaanin kauppa Miia vilkuttaa ja sinisen kulmadivaanin kauppa
Kirpputorilla Kirpputorilla
Vähän tujumpaa kalasoppaa Vähän tujumpaa kalasoppaa
Hamppari ja ranualaiset Hamppari ja ranualaiset
Naisten juttuja 2 Naisten juttuja 2
Naistenhuoneen ovi jäi auki Naistenhuoneen ovi jäi auki
Sulje ylös ja ota patukkani Sulje ylös ja ota patukkani
Mainokset harmittaa, sininen piste, ja in soviet russia... Mainokset harmittaa, sininen piste, ja in soviet russia...
Ilta pilalla Ilta pilalla
Naisten juttuja Naisten juttuja
Huomio huorattu Huomio huorattu
Pahansisuista murinaa koiraryhmässä Pahansisuista murinaa koiraryhmässä
Ompeluelämää, suklaamonni ja vitut villoista Ompeluelämää, suklaamonni ja vitut villoista
Vainaja haussa Vainaja haussa
Kasvissyöjäperhe ja fuck you kusipää Kasvissyöjäperhe ja fuck you kusipää
Einon vessaseikkailut Lappeenrannassa :D Einon vessaseikkailut Lappeenrannassa :D
Sekopäisiä Sekopäisiä
Mehulinko Mehulinko
ranskalaista ranskalaista
Setämiehiä, setämiehiä kaikkialla Setämiehiä, setämiehiä kaikkialla
Molemmat jutut aika "..." Molemmat jutut aika "..."
 684 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.89 MB, 1 tiedosto
19.06.2020 16:28:52
[ + 4 | ]

Rissotto marinaara

[44448] [riidelty-risotto-tva.jpg] [0.89 MB] [744x9018] [] []
riidelty-risotto-tva.jpg

riita

(17)  · 

risotto

 · 

resepti

(17)  · 

feissarimokat

(147)  · 

facebook

(181)
20.06.2020 00:12:10
#357141 [+-] Piilota Suosittele

Tässä nähhään minkälainen ajatuksen kuluku naisilla on. Toiset, eli sivistyneemmät, osaa peittää ja pysyä hilijasena, mutta sitten kotona reuhaavat ukoilleen ja kavereilleen. Kirjottavat päiväkirjaansa, että joku hiivaviiva kehtas sanua riisiä väärällä nimellä. Miesten kokkiryhymässä olis vaan sanottu, että kattokaa ny mitä tein. Oli muuten hyvvää ja ois tullu peukku tai pari. Vielä vuosikausienki päästä nuilla kommentoijilla pyörii mielessä tuo episoodi eivätkä saa unta iltasin. Sitte yhtäkkiä, joskus seittemän vuojen päästä ne herättää äijjän siitä vierestä ja kysyy, että tajuakko nää mikä ero on riisillä ja riisillä? Äijä siinä unenpöpperöissää, että mitä vittua? Akka suuttuu ja alottaa mykkäkoulun. Kyllä se on niin, että kaikki te miespuoliset pärijäisitte helevetin palijon helepommin elämässä jos vaan alakasitte hommoiksi. Siinä saatte sitte pittää pierukilipailuja ja se kumpi pieree pitempään saa ottaa toisen ekana.

20.06.2020 01:39:00 | 01:42:00
#357180 [+-] Piilota Suosittele

Eniten rasittaa patologiset valehtelijat, jotka täysin merkityksettömistä asioista valehtelee ja ei edes osaa valehdella uskottavasti. Itsekkin aina kun teen ruokaa soitan paikalle etnistä alkuperää edustavan ystäväni, joka sitten kuvaa ja päivittää facebook sivuilleni asiasta ja keksii annokselle oman etnisyytensä mukaisen nimen, joka ei liity kyseiseen annokseen.

20.06.2020 17:15:24
#357377 [+-] Piilota Suosittele

>>357180
etnisyytensä mukaisen nimen, joka ei liity kyseiseen annokseen

Siin on muuten hyvä idea. Nimi voi tarkoittaa vaikka kasaa paskaa jollain kielellä, mutta jos nimen antaa arabi tai muu, se tarkoittaa herkkua. Kannattaa ilmoittaa kuka kuvan on ottanut. Vaikka Abrahim Shal-Shaiba, jos kaverisi ei pääse paikalle.

[ 6 viestiä | ]