Perustaja Mr_Pihvi

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 08.11.2018 05:00:35 Jäseniä 5 Vierailuja 734 Medioita 140

feissarimokat

Naistenhuoneen ovi jäi auki Naistenhuoneen ovi jäi auki
Kissaihmiset Kissaihmiset
Kohtaamisia kaupoilla osa 98 Kohtaamisia kaupoilla osa 98
Marcellan housupukudilemma Marcellan housupukudilemma
Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä
On se tuo Facebook ihana paikka... On se tuo Facebook ihana paikka...
Gallup Gallup
Kissat taivaaseen, vinku/vonku ja mirriä bemarilla Kissat taivaaseen, vinku/vonku ja mirriä bemarilla
Tiskivuori, katselija, keep gleim ja Markon pallopsykoosi Tiskivuori, katselija, keep gleim ja Markon pallopsykoosi
Pientä laittoo vailla -96 sevi väni myynnissä Pientä laittoo vailla -96 sevi väni myynnissä
Naisten juttuja 2 Naisten juttuja 2
Kasvissyöjäperhe ja fuck you kusipää Kasvissyöjäperhe ja fuck you kusipää
Sekalaisia Sekalaisia
Rissotto marinaara Rissotto marinaara
Heikompien puolustaja Heikompien puolustaja
Kuinka voisin suojella lastani tuhkarokolta? Kuinka voisin suojella lastani tuhkarokolta?
Vähän tujumpaa kalasoppaa Vähän tujumpaa kalasoppaa
Sexting Sexting
Pauliina ostaa lasolia ja somessa saa riidan mistä tahansa Pauliina ostaa lasolia ja somessa saa riidan mistä tahansa
Näin saat miehiä, osa 3 Näin saat miehiä, osa 3
Feissarimokat Feissarimokat
Juha on pösilö Juha on pösilö
Sulje ylös ja ota patukkani Sulje ylös ja ota patukkani
RASMUS RASMUS
 693 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.14 MB, 1 tiedosto
08.02.2020 23:01:39
[ + 6 | ]

Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä

[39437] [0.jpg] [0.14 MB] [519x1487] [] []
0.jpg

nightwish

(7)  · 

feissarimokat

(147)  · 

uv-säteily

 · 

planeetan tuho

 · 

facebook

(179)  · 

planeetta

(7)  · 

kuolema

(79)
08.02.2020 23:45:27
#304625 [+-] Piilota Suosittele

Ilmasto ja ylipäätään planeettamme tila (mm. muovia täynnä olevat meret) on toki tärkeä asia, mutta kun media on saanut yhdet jos toiset Tiinat sekoilemaan ja hallitusta myöten tehdään mielipuolista mikronäpräystä, jotta Gretat ja Tiinat saisivat nukkua yönsä rauhassa.

Jos ilmastorahasto oikeasti keskitetään cleantech-innovaatioiden yritystueksi, se on sentään hyvä asia, mutta pahoin pelkään, että muutama paikallinen Himanen + muut Hyvä Veli -koplarit ottavat kivat rahat taskuihinsa ja Samariini keskittyy vain verottamaan ja rankaisemaan työtä tekevää luokkaa harhaluuloissansa, joihin kuuluu mm. 2030 liikenteen päästövähennykset.

09.02.2020 00:48:12
#304654 [+-] Piilota Suosittele

Voitais muuten laittaa tulille kampanja "pakastimet ilmastonmuutosta vastaan" ja jäädyttää niin paljon jääkuutioita kuin pakastimesta lähtee!

09.02.2020 23:44:43
#304997 [+-] Piilota Suosittele

Hahhah.. voihan perse mitä tolloja maa päällään kantaa.

Kun lapset olivat taaperoita, ruoanlaittoon meni vaimon osalta 10-15 minuuttia pidempään kuin mun (30s) (koskee myös petipuuhia joten turpa kii), koska luki artikkelin jossa mikroaallot säteilyttävät ruokaan myrkyllistä säteilyä.

Meni puol vuotta kehittää teoria miten selittää miksi se ei ole mahdollista. Mansplaining tai joku vammanen uudissana.

[ 5 viestiä | ]