Perustaja Mr_Pihvi

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 08.11.2018 05:00:35 Jäseniä 5 Vierailuja 1 602 Medioita 140

feissarimokat

Hyvä syy pelätä pimpotusta Hyvä syy pelätä pimpotusta
Ilta pilalla Ilta pilalla
Smoothie, kullista kuvia, sanaleikki ja nännipaita Smoothie, kullista kuvia, sanaleikki ja nännipaita
Pussy destroyer Pussy destroyer
Arto ja Timo mietiskelee naisia Arto ja Timo mietiskelee naisia
Kissat taivaaseen, vinku/vonku ja mirriä bemarilla Kissat taivaaseen, vinku/vonku ja mirriä bemarilla
Facebook vammaisolympialaiset osa MMMMMMMMVIII Facebook vammaisolympialaiset osa MMMMMMMMVIII
Paskaperse ja Pornolehti pomppivat auringonlaskuun Paskaperse ja Pornolehti pomppivat auringonlaskuun
Miia vilkuttaa ja sinisen kulmadivaanin kauppa Miia vilkuttaa ja sinisen kulmadivaanin kauppa
Romani kompilaatio Romani kompilaatio
Minnan sankaribylle ja muuta sekalaista Minnan sankaribylle ja muuta sekalaista
Rissotto marinaara Rissotto marinaara
Jeccu Jeccu
Vainaja haussa Vainaja haussa
"Se gif kun mies nostaa pistoolin ohimolle jammaillessaan.& "Se gif kun mies nostaa pistoolin ohimolle jammaillessaan.&
Naisten tietotoimisto Naisten tietotoimisto
Kohtaamisia kaupoilla osa 98 Kohtaamisia kaupoilla osa 98
Ompeluelämää, suklaamonni ja vitut villoista Ompeluelämää, suklaamonni ja vitut villoista
RASMUS RASMUS
Huoruli luuli liikoja Huoruli luuli liikoja
Pelastus ja Reijon paatti Pelastus ja Reijon paatti
Kielletyt sanat Kielletyt sanat
Ilmastoremontti Ilmastoremontti
Käytöstavat kunniaan idiootti! Käytöstavat kunniaan idiootti!
 956 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.22 MB, 1 tiedosto
20.07.2019 10:27:23
[ + 5 | ]

Ei tartte maksaa

[32338] [tiedosto.png] [0.22 MB] [409x2709] [] []
tiedosto.png

feissarimokat

(147)  · 

huijari

(21)  · 

petos

(7)  · 

facebook

(184)  · 

kirpputori

(7)
28.02.2021 12:08:36
#442921 [+-] Piilota Suosittele

Myy tavaraa huuto.net / tori / face kirppis jne. Kysellään tyhmiä, selitetään 100 eri syytä miksei maksettu tuotteen hintaa 14 päivässä, mangutaan osamaksua (30€ tuotteelle, kun hobby hallinkin antaa), face: AV YV vapautan jono, en mä haluakkaan jne jne.
Osta tavaraa: -samat paikat- Myyjä luonut profiilin 3pvä aiemmin, ei tunnistettu profiili, myyjä ei suostu f2f kauppoihin vaikka sama paikkakunta, myyjä ei suostu p-ennakolla lähettämiseen vaikka maksaisin extra kulut, myytävän tuotteen 1:1 kuva löytyy kuvahaulla ihan muusta yhteydestä (vuokramökin kuva hämeestä olikin myyntikuva mökistä kuopiossa).
Joten on oltava aivan saatanan varpaillaan kun myy tai ostaa netissä 2hand tavaraa.
Sitten tietenkin se perinteinen "Myydään Jopo 70€, ei papereita, avaimet kadonneet, ei tarvetta enään
Myyjä pertsa piripää puh prepaid liittymä", eli jos jokin on liian halpaa tai hyvää ollakseen totta ei se todennäköisesti ole, tai sitten se on pöllitty jolloin syyllistyy varastettuun tavaraan ryhtymiseen.

[ 6 viestiä | ]