Vaikeeta löytää nykyään hyviä, asianmukaisesti käytettyjä kylmälaitteita. Viimesimmän kunnollisen pakastimen kävin taannoin noutaan Oulusta yhdestä kellarista.
>>228406 B) Miten helvetissä voi olla noin vammatteja ihmisiä, kuin Siru on. Ei osaa lukea - ja sitten vittuilee. Opettelisi edes käytöstapoja, niin olisi voinut vain todeta, että oho, tuli luettua liian nopeasti.
Nyt täytyy kyllä sanoa, että eniten itteeni ihmetytti toi et tulis hakee terassin? Onko yleistäkin? Oon kuvitellu et se ei käy vaa noin et haetaan terassi ja menee auton katolle.
>>228429 Juu, kyllä itsekin sitä pohdin, että miten meinasi terassin Volvon kattotelineellä viedä. Toisaalta ehkä Siru on tyänaine ja ottaa Volvon takakontista akkuporakoneen ja purkaa terassin vartissa hirttäen liinoilla laudat turvallisesti katolle. :D
[
5 viestiä
|
]
⭰
Molemmat jutut aika "..."
Hampurilaispaikkoja
Sekopäisiä
Naistenhuoneen ovi jäi auki
Sonja, kusipää homo
Huoruli luuli liikoja
Korona kuumentaa tunteita
Naapurikansojen lämmin kohtaaminen <3
Setämiehiä, setämiehiä kaikkialla
Poikaystävä nukkuu
Sonja vauhdissa
Marika, teh siviilipoliisi, varastaa pikkupojan pyörän
Paskaperse ja Pornolehti pomppivat auringonlaskuun
Näprättävää, banaanipuu ja kaiketon karjalanpiirakka
Tindermeininki
Sisustushelmiä
Kielletyt sanat
Miestenhuoneen ovi jäi auki
ranskalaista
Sekalaisia
Kissat taivaaseen, vinku/vonku ja mirriä bemarilla