Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 00:15:08 Jäseniä 45 Vierailuja 5 248 Medioita 654

kaik kien tykkää mä apustaja sammokko

Lopetta homo sexksi homat Lopetta homo sexksi homat
Ongella Ongella
PAM PAM
Tankki tuhottu Tankki tuhottu
huomaava appustus huomaava appustus
Kahvitilaus Kahvitilaus
Lännen apu Lännen apu
??? ???
Apujen kaappaus Apujen kaappaus
Talvi tulee Talvi tulee
realistinen apu realistinen apu
Jouluapuja Jouluapuja
sienen alla sienen alla
Let the pee pee hit the poo Let the pee pee hit the poo
pykg maks apu apustus pykg maks apu apustus
Leikkiaika päättyi Leikkiaika päättyi
Sammakko ja spurdo Sammakko ja spurdo
ystävvät ystävvät
Apun aamukahvit Apun aamukahvit
Vesti la giubba Vesti la giubba
Jeesustaja Jeesustaja
not greit not greit
Talvinen apu Talvinen apu
Apusajan aarteet Apusajan aarteet
 496 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.61 MB, 1 tiedosto, 26.05.2024 19:40:06
[ + 5 - | ]
👑 Plussatuin 26.05.2024.

Valloittajat saapuvat uudelle maalle

[70764] [tiedosto.jpg] [0.61 MB] [1025x899] [] []
tiedosto.jpg

suomi

(372)  · 

ruotsi

(136)  · 

apu apustaja

(324)  · 

pepe

(76)
27.05.2024 22:52:52 | 22:58:00
#623091 [+-] Piilota Suosittele

>>623081
Olivat tai ehkä jopa ovat tuossa edellisessä kompuutterissa molemmat. Etäinen muistikuva myös, että vitosta olisin pelannut enemmän kuin kutosta. Kutonen on oikein hyllyssä boxissa, joka on avattu... ja vitosesta on hyllyssä joku game of the year edition, joka on, heh hee, avaamatta. Taisin sen höyrystä ostaa, sitten tuli Humble Bundlen kautta siihen lisäosia ja joskus jostain Tuurista varmaan ostanut game of the yearin eikä enää ole ollut kiinnostusta...


Tuollaisten pelisarjojen ongelma on, että pitäisi uudistua mutta on liian helppo lipsahtaa kahteen ansaan
- tehdään seuraavasta osasta aivan liian vaikea ja monipuolinen, pitää olla yhtäkkiä ihmeprofessori helvetistä päästäkseen pelaamaan
- tehdään seuraavasta osasta aivan liian yksinkertaistettu, päälle kaunis kakku ja siihen malliin simppelöity, että 5-vuotiaat pelaavat ja muita ei kiinnosta enää

Mutta joo, kun on kaikkia Civilizationeita pelannut, niin jonkinlainen velvoite siinä on, että pitää uusimmatkin hankkia ja ainakin vähän koittaa, jotta voi sanoa että kaikkia on pelattu. Oli se sitten vartti tai 15 vuorokautta putkeen. Koulussa aikanaan koitettiin Civnetiäkin pelata, mutta se oli liian hidastempoinen eikä kukaan sitä halunnut pelata. Doom-huudot kun alkoivat kuulua, niin pari pahinta nörttivinkujaa yritti Civiä pelailla kunnes liittyivät Doom-joukkoon.

28.05.2024 09:14:45
#623126 [+-] Piilota Suosittele

>>623091
Civ6 erikoisuus oli se Alien lisäosa, tää missä mennään vieraalle Alien planeetalle ja eri ihmisrotujen/kulttuurien edustajat saapuu sinne omilla kolonnillaan. Se on ihan kiva pelimuoto.

Sit se perinteinen maapallolla oleva civ6 on ihan paske, varsinkin tää kulttuurilisäri. Ongelma on, että civ5:seen verrattuna vittuna enemmän asioita jota kontrolloida. Sun pitää hallita turismin ja kulttuurin virtoja jne jne. Ei vittu muista kaikkea ja menee 30min yhteen vuoroon!

Lähinnä pelaan vain sitä Alien hommaa jos civ6

28.05.2024 17:51:51
#623150 [+-] Piilota Suosittele

>>623126
Tuo alien-juttu kuulostaa jo siltä, että on tehty uudestaan Sid Meier'sin Alpha Centauria.

Alpha Centauri oli muuten aivan perkeleen hyvä peli aikanaan.

28.05.2024 18:08:40 | 18:14:20
#623159 [+-] Piilota Suosittele

>>623150
Eiku oho! Paskaa puhuin se olikin civ 5 - DLC mutta näköjään toi on.. oma itsenäinen asennuksensa? Nyt en ookkaan varma vaatiiko toi civ5 mut sit ihan sama jos sulla se on jo. Vaikka toi nyt maksaa 40e niin laita steamissä muistutukseen ja toivelistalle. Esim juhannuksena on aina jättialet, melkeen joka pyhäpäivä ale sitä ale tätä. Sit ku se on -50% (tai enemmän) ni pois vaan.
https://store.steampowered.com/app/65980/Sid_Meiers_Civilization_Beyond_Earth/

Kandee kattoa on kuvat/videot. Se on oikeasti aika pirteä idea, menee hetki tajuta miten se maailma toimii ja sä voit olla lopuks human-alien yhdyskunta. Vastustajasi on oikein venäjä punakone joilla human only! Sellasia WH40K ritareita ihmiskunnan puolesta :D Alussa on helvetin tärkee tajuta että scoutteja pitää laittaa liikkeelle koska "aarteita" löytyy paljon, mut ne viedään nopeasti.

Todella mielenkiintoinen tukimus/muu runko. Sä voit olla human only, tai human-alien, tai human-android jne jne tai pelkkä android yhdyskunta sekä pelin voittotapoja useita.

[ 12 viestiä | ]