Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 627 Medioita 810

Kaikki politiikkaan liittyvä

Suomen Trump 🤣 Suomen Trump 🤣
SDP uusi logonsa! SDP uusi logonsa!
Trump ja Kim Trump ja Kim
Meemit Meemit
Puheenjohtaja tentissä puhuttua.. Puheenjohtaja tentissä puhuttua..
Suvakki Suvakki
Yle propagandaa taas 31. Yle propagandaa taas 31.
Kättä väännettii Kättä väännettii
Sannan flow haahuilut Sannan flow haahuilut
Trump Lashes Out After Unhinged Debate Performance:A Closer Look Trump Lashes Out After Unhinged Debate Performance:A Closer Look
“You dance with the devil, the devil doesn’t change. The devil c “You dance with the devil, the devil doesn’t change. The devil c
Milloin pyydetään hevoselta anteeksi? Milloin pyydetään hevoselta anteeksi?
Anna meidän rahat. Anna meidän rahat.
Käy tekemässä päivän hyvä teko Käy tekemässä päivän hyvä teko
Sanaa anteroille. Sanaa anteroille.
Sanna Marin Saulin bileissä Sanna Marin Saulin bileissä
Sanna Marinin uusi uniformu Sanna Marinin uusi uniformu
Halla ja Biden Halla ja Biden
Kivenheitto Kivenheitto
Haittasuomalaisten rikollisuus Haittasuomalaisten rikollisuus
Korruptio ei ole Korruptio ei ole
Vasemmisto Vasemmisto
Luottamus poliisiin kasvaa? Luottamus poliisiin kasvaa?
Kekkulit vauhdissa ! Kekkulit vauhdissa !
 190 näyttökertaa, 1 viesti, 0.34 MB, 1 tiedosto, 09.09.2022 18:27:51
[ + 1 - | ]

Vihreiden logiikka

[67367] [Screenshot_20220909-182458_Twitter.jpg] [0.34 MB] [1080x918] [] []
Screenshot_20220909-182458_Twitter.jpg

vihreät

(402)  · 

persut

(221)
09.09.2022 18:43:24 | 18:44:43
#597713 [+2] Piilota Suosittele

Iiris ei edes halua tajuta lukemaansa, vaan keskittyy vain vääntämiseen ilman, että edes yrittää kiistää Vihreiden aiheuttaman energiapulan.

Vihreät tyypillisesti ovat halunneet nostaa kaiken ympäristölle ja ilmastolle vaarallisen hinnan niin pilviin, että käyttö kovan hinnan takia laskee. Energia ja polttoaineet ovat siten juuri ne asiat, joiden hintaa vihreät ovat väkisin halunneet nostaa ja siten estää oikeat energiaratkaisut.

Tästä syystä ensimmäisenä mahdollisen sähkönsäästelyn ja sähkökatkosten kohteena tulee olla vihreiden asumisalueet / alueet, joilla vihreiden kannatus on suurinta. Se on oikeus ja kohtuus.

Lisäksi jos vihreät eivät olisi estäneet Fortumin ydinvoimalalupaa, Fortum olisi laittanut Caruna-rahansa uuteen ydinvoimalaan eikä koittanut sijoittaa niitä Saksaan Uniperiin.

Huomatkaa ja muistakaa myös, että Caruna-kaupan kynäilijä oli vihreä Pekka Haavisto.
Luonnollisesti, koska tyhmempikin tiesi, että verkot myymällä ulkomaalaiselle yritykselle päästetään verkkojen käytöstä laskuttamaan kovia summia kyseisen yrityksen toimesta JA tämä tukisi vihreiden agendaa nostaa energiahintaa siten, että käyttö vähenisi.

Muista kertoa totuus vihreistä ja pitää huolta, että he eivät ole koskaan enää hallituksessa. Etenkin jos asut pääkaupunkiseudun ulkopuolella ja olet kuullut, mitä vihreiden johtoportaan jäsen on "maalaisista" (ja erityisesti lieksalaisista) puhunut.

[ 1 viestiä | ]