Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 14 Vierailuja 2 155 Medioita 818

Kaikki politiikkaan liittyvä

Palaa maailma, olisipa maissinsiemeniä nuotioon laittaa. Palaa maailma, olisipa maissinsiemeniä nuotioon laittaa.
Demonit hästää Demonit hästää
Persuja ei saa kritisoida Persuja ei saa kritisoida
Trump Trump
Hyvin meni taas 🤦‍♂️ Hyvin meni taas 🤦‍♂️
Tsetseenian "presidentti" Ramzan Kadyrov Tsetseenian "presidentti" Ramzan Kadyrov
Neekerit viihtyy koulussa Neekerit viihtyy koulussa
Demarien älykkyys 🤦‍♂️ Demarien älykkyys 🤦‍♂️
Vegan activists Vegan activists
Demariäänestejä, kun Sanna Marin kertoo mitä huulipunaa käyttää Demariäänestejä, kun Sanna Marin kertoo mitä huulipunaa käyttää
Mestarikin on koukkunokka Mestarikin on koukkunokka
Puheet ja teot. Puheet ja teot.
Lievä persufobia akalla. Lievä persufobia akalla.
Siksi PS Siksi PS
Vihreiden typeryys. Vihreiden typeryys.
Vain elämää. Vain elämää.
Täälläkin saa valita sukupuolensa ilmoitusluontoisesti Täälläkin saa valita sukupuolensa ilmoitusluontoisesti
Perustelut raiskaukselle. Perustelut raiskaukselle.
Jordan Peterson Jordan Peterson
Emma Emma
Nyt tulee rahaa. Nyt tulee rahaa.
Lisää vihreää siirtymää 🤦‍♂️ Lisää vihreää siirtymää 🤦‍♂️
Social Justice Warriors Social Justice Warriors
Lisää veroa Lisää veroa
 419 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto
23.10.2021 16:55:03
[ + 3 | ]

Sannako se paha on?

[57709] [tiedosto.jpg] [0.12 MB] [720x333] [] []
tiedosto.jpg

kekkonen

(23)  · 

marin

(115)
23.10.2021 17:02:27
#510035 [+3] Piilota Suosittele

Ja paska puhetta.
Kesäisin ne juhlat olisi ollut kultarannassa naantalissa, mutta virallisesti tamminiemessä ja kultarannassa saunotettiin / juotettiin kekkosen aikaan valtiomiehiä, yritysjohtoa ja joskus harvoin korkeakulttuuri porukkaa.
Kekkosen aikaan kansan suosimat viihde ja kulttuuri tähdet eivät helpolla saaneet kutsua edes linnan juhliin.

23.10.2021 17:03:00
#510036 [+2] Piilota Suosittele

Samoin keisari Nero järjesti useita päiviä kestäviä bakkanaaleja. So what. Nyt eletään vuotta 2021, eikä julkisten varojen tuhlaaminen ole millään muotoa hyväksyttävää. Miksi sen ymmärtäminen on äärivasemmistolaiselle populistille niin vaikea ymmärtää?

23.10.2021 17:07:52
#510037 [+2] Piilota Suosittele

Aika outoa maalittamista Marinia kohtaan. Ensin vingutaan siitä kun syö valtion piikkiin ja nyt tällasta sontaa.. Ihan ku muut pääministerit tai politikot ei olis tehnyt jotain ton tyylistä. En oo mikään Sanna Marinin fanittaja, mutta tää on jo melko naurettavaa.. Arvostelisivat edes niistä poliittisista päätöksistä eikä tämmösestä turhanpäiväsestä paskasta.

[ 4 viestiä | ]