>>323205 Vitut mene. Voin sanoa lukemattomilla eri tavoilla "FUCK ISIS" ja yksikään ei tuomitse minua rasismista. Toisaalta jos tuomitseekin, niin ei kiinostele pätkän vertaa ja suosittelen samaa kinostelemattomuutta muillekkin.
>>323304 sano tuo Il ja Is sivuilla ja julkisesti niiden toimistolla. Katsotaan sitten pysyykö sinun kuplasi kasassa. Edelleenkin on se piffi olemassa mikä sopii paremmin kaltaisillesi.
Kuvassa puhutaan YLEstä. MIksi tämä nyt muuttui IL ja IS sivuiksi?
"...ja julkisesti niiden toimistolla"
Julkisesti toimistoilla sanomallako sonjat päättelevät asioita?
Sohja ei nyt taida hiffata sellaista tosiasiaa, että medioila on linja siitä minkalaisia kommentteja he julkaisevat. Kukaan ei kiellä arvostelemasta esimerkiksi isisiä, mutta jokainen media voi päättää haluaako julkaista jonkun rajakkipsykooseissa ulisevan idiootin mölinöitä. Näissä kahdessa edellämainitussa on aika helvetin suuri ero.
Rautalangasta vääntäen: ei ole rasismia sanoa esimerkiksi että: "Isis on rikollisjärjestö", mutta media voi päättää julkaiseeko se kommentin: "Miksi näitä islamisteja ja isisin terroristeja tuodaan tänne katkomaan päitä ja elämään meidän verorahoilla?".
Jos ei ymmärrä noiden kahden rautalangasta väännetyn kommentin eroa, on aivan turha ulista esimerkiksi sananvapaudesta, koska silloin ei selkeästikään ymmärrä mitä koko termi tarkoittaa.
[
13 viestiä
|
]
⭰
JKFn murhaaja
Immortal-The Sun No Longer Rises (Radio Disney Version)
Uppopaiston määrä
Sunnuntailakana
Simo Häyhä smash confirmed
Behemoth - Lucifer (Uncensored Version)
"pAnIn SuN mUtSiA eIlEn!"
Kuka siellä?
Kissantai! :333
Death - Spiritual Healing
azimi
Feikki Sapatti Itkumuuri.. pistä itkupepe muuriin
Fuel Eater - Soberian Kinship (2018)
More Than This
Panisit Henry Harjusolaa.
rbzSmrt
Koko perheen kivaa
Parempi kuin muut
Mel Gibson kertoi totuuden
He vainoavat meitä sukupuolen, rodun sekä uskonnon perusteella.