Samanlaista paskaa se on ruuhka aikoina joka kaupungissa jossa liikenne suunittelu on kustu totaalisesti ja pahimmassa tapauksessa saadaan idioottimaisia ruuhkia pahentavia ideoita kuten kavennetaan 4 kaistainen ajorata keskeltä kaupunkia 2 kaistaiseksi jotta saadaan kadun / tien kummallekkin puolen fillaristeille ja kävelijöille 5,5-6metriä leveät väylät! Kumpikohan on pahempi, se että kaikki autot jumittaa kauemmin (myös se julkinen liikenne) valoissa ja jonossa puskien kokoajan co2 + muuta pöllyä taivaalle, vai se että fillaristi joutuvat ajamaan vain kadun toisella puolen menevää kaistaa pitkin ja jalankulkijoiden täytyisi tyytyä vain 2,5-3 metriä leveisiin väyliin kadun kummillakin puolilla?
Onneksi fillarilla pääsee nätisti. Kunto pysyy kohtuudessa. Mutta mikä parasta, se ei maksa alkuhankinnan jälkeen oikeastaan mitään. Tunnin sisällä pääset kodista töihin, töistä kotiin.
Ei tarvitse istua ruuhkassa. Haittapuolena talvella on hiki. Jos pääset jäähtymään tie hieneritys lopahtaa alkaa olla epämukava tilanne. Mutta sekin on pieni hinta ruuhkattomuudesta.
[
2 viestiä
|
]
⭰
Ranskalaiset niin vitun servattu
puola
Herraskaista sexiä brittityyliin
Valvova tyttöystävä
Hän vaikuttaa hermostuneelta
knitter
Kirjallisuuden klassikot - The Crucible
"Aijjoo, piti kääntyä tuosta..."
joku pappa kerää jonoa
britit
Kokoomus Suomen asialla
Britannialaiset natsit mellakoi
Serkumpi on aina herkumpi
Sillä välin IBssä
Touhukas liikenne
Brittejä rupes terroristit vituttamaan
Autoileva kansa 2
Autoileva kansa
Monty Python - The Black Knight - Tis But A Scratch