Samanlaista paskaa se on ruuhka aikoina joka kaupungissa jossa liikenne suunittelu on kustu totaalisesti ja pahimmassa tapauksessa saadaan idioottimaisia ruuhkia pahentavia ideoita kuten kavennetaan 4 kaistainen ajorata keskeltä kaupunkia 2 kaistaiseksi jotta saadaan kadun / tien kummallekkin puolen fillaristeille ja kävelijöille 5,5-6metriä leveät väylät! Kumpikohan on pahempi, se että kaikki autot jumittaa kauemmin (myös se julkinen liikenne) valoissa ja jonossa puskien kokoajan co2 + muuta pöllyä taivaalle, vai se että fillaristi joutuvat ajamaan vain kadun toisella puolen menevää kaistaa pitkin ja jalankulkijoiden täytyisi tyytyä vain 2,5-3 metriä leveisiin väyliin kadun kummillakin puolilla?
Onneksi fillarilla pääsee nätisti. Kunto pysyy kohtuudessa. Mutta mikä parasta, se ei maksa alkuhankinnan jälkeen oikeastaan mitään. Tunnin sisällä pääset kodista töihin, töistä kotiin.
Ei tarvitse istua ruuhkassa. Haittapuolena talvella on hiki. Jos pääset jäähtymään tie hieneritys lopahtaa alkaa olla epämukava tilanne. Mutta sekin on pieni hinta ruuhkattomuudesta.
[
2 viestiä
|
]
⭰
Britannialainen politikointi
Ranskalaiset niin vitun servattu
Britit on kusessa
Hulitintti
Vammattikieltä
Autoileva kansa 2
Kirjallisuuden klassikot - The Crucible
Annan anteeksi :3 ...no ei sitten! >:3
Liikenteessä tapahtuu 2
Anglomaailman iloinen perhe
Spurgu SPurdo
Ismo leikola - Kylpyhuone
mikähän onnettomuus on tulossa...
Liikenneraivo
Paint-joulukalenterin 10. luukku: Britanniassa tapahtuu