Brunssikaveri hymyilee Brunssikaveri hymyilee
Kalakaverit Kalakaverit
Kaverukset Kaverukset
Maailma Maailma
HA-HA-HAA-HAAaa HA-HA-HAA-HAAaa
The ultimate game The ultimate game
Onko ongelmia naapuri? Onko ongelmia naapuri?
jos ootte miettiny voiko hanurilla saada pillua nii vastaus on? jos ootte miettiny voiko hanurilla saada pillua nii vastaus on?
Unelma Unelma
Failkokoelma Failkokoelma
Kari Korhonen Kari Korhonen
Mitäs tässä Mitäs tässä
Miesten sukat naisille Miesten sukat naisille
Sirkustelua Sirkustelua
Tekevälle sattuu Tekevälle sattuu
A room with a view - Fawlty Towers A room with a view - Fawlty Towers
I will haz cheezburger I will haz cheezburger
Sinipuna Sinipuna
Kuulitte väärin vintiöt! Kuulitte väärin vintiöt!
brian de palma brian de palma
Rakas sisko Rakas sisko
eka ja toka eka ja toka
pettynyt kimi pettynyt kimi
Taisteluun boo Taisteluun boo
 517 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.36 MB, 1 tiedosto, 30.05.2018 00:19:10
[ + 6 | ]

Torilla tavataan!

[12520] [dogparkingspot.png] [0.36 MB] [600x600] [] []
dogparkingspot.png

koira

(1142)  · 

parking

 · 

spot

 · 

parkkipaikka

(9)  · 

kaupan

 · 

piha

(5)  · 

suomi

(381)  · 

mainittu

(5)
31.05.2018 08:58:50
#61481 [+-] Piilota Suosittele

>>61112
Ei enää nykyään. Joskus ~15 vuotta sitten kävin lenkillä koiramme kanssa ja käväisin kaupassa samalla. Jätin koiran siihen kaupan eteen odottelemaan, tein ostokset, tulin kaupasta ja menin kotiin. Kotona huomasin, että jotain puuttui. Heh, koiruli oli jäänyt kaupalle. Kävin sen sieltä hakemassa, ei ollut moksiskaan eikä kukaan ihminenkään ollut noteerannu mitenkään. Pointti oli, että nykyään varmaan heti oltais soittelemassa elsuun tai sitten joku ois jo käyny pöllimässä sen siitä ja vieny kotiinsa tai murhannu sen tms. Koska ennenhän oli kaikki paremmin.

31.05.2018 09:23:28
#61486 [+-] Piilota Suosittele

>>61481
Hymyilytti ku joku tuli huutaan kaupan pihassa ku koira oli kiinni, et kylmähän sille tulee ku on 25 pakkasta. Ei voinut ku ihmetellä, et miten Lapinkoira jäätyy pakkasella, jos sillä ei oo vaatteita päällä.

Enemmän pelkään tuota varastamista ja siksipä mulla onki useasti oma munalukko taskussa, jolla laitan koiran lukkoon niinku laittasin polkupyöränki. Puolikiristävä nahkapanta ja hihnan lenkki takaa sen, ettei se koira irtoa ilman puukkoa tai avainta.
Isompien kauppojen pihalla en luota edes näihin...

[ 4 viestiä | ]