KXVO "Pumpkin Dance" KXVO "Pumpkin Dance"
Halloween Halloween
Satanisaatio Satanisaatio
HalloweenHomoHaaste HalloweenHomoHaaste
Me tulemme kellottaan sua - kissakokoelma Me tulemme kellottaan sua - kissakokoelma
plöts :3 plöts :3
Eri asia Eri asia
Mini Me Coom Goblin Mini Me Coom Goblin
RASMUS RASMUS
Kuvakommentti Kuvakommentti
Grand Theft Auto 2 - Theme Grand Theft Auto 2 - Theme
Lempinimi Lempinimi
Tuoretta filettä Tuoretta filettä
Fatboy Slim - Praise You Fatboy Slim - Praise You
SCP-2121: God's Noose (euclid) SCP-2121: God's Noose (euclid)
Vasilinsaaren strelka Vasilinsaaren strelka
#darraskuu - Vuoden kovin haaste #darraskuu - Vuoden kovin haaste
Jerusalemin kukkaset Jerusalemin kukkaset
Turpiin Turpiin
Ihana nainen Ihana nainen
Tupakki Tupak Tupakki Tupak
Kusetettua sikaa Kusetettua sikaa
Nightmare Before Christmas - Jack's Lament (HQ) Nightmare Before Christmas - Jack's Lament (HQ)
pakko juoda :3 pakko juoda :3
 280 näyttökertaa, 8 viestiä, 1.02 MB, 1 tiedosto, 14.06.2026 17:58:16
[ + 2 | ]

täyskaato

[88778] [61a475dd03487488-h264-sd.mp4] [1.02 MB] [480x848] [8.30s] [] []

bmw

(43)  · 

keilarata

 · 

kolari

(165)
15.06.2026 00:15:18
#757955 [+-] Piilota Suosittele

Mä en varmaan ikinä tuu tajuamaan miks jenkeissä seinät rakennetaan pahvista. Nähäny vaikka millä mitalla videoita missä käytännössä pelkkä seinään nojaaminen hajottaa sen. Siellä kun röyhtäset tai pieraset niin puoli taloa lentää huitsin vittuun.

15.06.2026 22:50:55
#758078 [+-] Piilota Suosittele

>>757955
Halpaa rakentaa, täyttää paikalliset vaatimukset ja määräykset, mutta miten helkutissa sellaisten hökkelien hinta voi olla satojatuhansia taaloja?

15.06.2026 23:27:27
#758080 [+-] Piilota Suosittele

>>758078
Elämme outoja aikoja. Tästä tulikin mieleen vanha Aku Ankka missä Aku hurahti japanilaiseen sisustukseen. Veteli talon paskaks puskutraktorilla ja pakotti pojat liimailemaan jotaki vanhan jallun sivuja pitkin rimaseiniä. Tietenkin myös pöydän jalat ja tuolit piti hävittää, että voivat meditoida siinä riisiä syödessään syömäpuikoilla. Yhtäkkiä Akun perseeseen pureutu lyijykynä, joten juoksi tietenkin pihalle kattomaan, että mistä perkeleestä on kyse.

Siellä oli porukka täyttämässä ristikoita, osa luki lehtien artikkeleita ja jotkut kyseli toisiltaan, että joko se on löytäny jatkoa johonkin lukemaansa tarinaan. Aku tietenkin hätyytti koko poppoon pois tontiltaan ja meni takas syöpöttelemään. Sitten rupes tuuli tuivertaa ja seinät tietenkin lenti helevettiin rimaseinineen kaikkineen. Vissiin pojat päätti muuttaa mummolaan vähäks aikaa, että Aku-sedö saa rakennettua uuden mörskän. Jotenki huvitti se tarina, mutta näköjään vissiin on jenkeissä ihan yleinen rakennustyyli.

16.06.2026 01:54:08
#758094 [+-] Piilota Suosittele

>>758080
Jossain jenkkien syrjäseuduilla (Alabama & Maine) on ainakin ollut laki että voit rakentaa talosi vapaasti, kunhan se on tontillasi, myydessäsi sen, on se silloin tarkastutettava että täyttää jotkin määräykset.
Seurauksena on kuvan kaltaisia "laajennusosia"
Muuten jenkeissä on se suurin pelon aihe jos omistat yhtään mitään, kuinka verovirasto arvioi asuntosi arvon ja sitä tulosta taas tämä kuva edustaa hyvin.

[ 8 viestiä | ]