#BlackNikesMatter #BlackNikesMatter
Cyberpunk Luolasto - Mustalaisten luolasto Cyberpunk Luolasto - Mustalaisten luolasto
Siinä taas tnäköjöjään hävis ssd levy.. ämä oli intelin kallism Siinä taas tnäköjöjään hävis ssd levy.. ämä oli intelin kallism
Herrasmiehen elkeet Herrasmiehen elkeet
Homoa? Mukana. Homoa? Mukana.
Myös köyhät voi olla murhaajia! Myös köyhät voi olla murhaajia!
mew :3 mew :3
i cant breath i cant breath
Veronica Bielik Veronica Bielik
Perussuomalainen kirjakauppa Perussuomalainen kirjakauppa
Syyllinen Syyllinen
Patvinsuon hetkiä 2 Patvinsuon hetkiä 2
Banaania poskeen Banaania poskeen
Suomen tulevaisuus... Suomen tulevaisuus...
Meri ottaa omansa takaisin Meri ottaa omansa takaisin
Meillä ei rettelöidä Meillä ei rettelöidä
Gordon Ramsay - Budjettiruokaa Gordon Ramsay - Budjettiruokaa
ossi ossi
mielenosoitusta :3 mielenosoitusta :3
lämpimät ja kylmät päivät lämpimät ja kylmät päivät
Linssilude Linssilude
teinit reagoi teinit reagoi
Gesaffelstein - Pursuit Gesaffelstein - Pursuit
Benis Benis
 282 näyttökertaa, 9 viestiä, 21.98 MB, 1 tiedosto, 30.05.2026 17:22:04
[ + 4 | ]

autokoulussa

[88553] [79842eafdce1ca5c-h264-hd.mp4] [21.98 MB] [720x1280] [119.38s] [] []

nainen

(2344)  · 

auto

(728)  · 

ei vittu

(5)
30.05.2026 19:20:30
#755965 [+2] Piilota Suosittele

>>755951
Tyypillisiä naisia. Mutta onpas mulla muistissa semmonenkin tarina yhestä sukulaisukosta (väärän koivun takaa) joka ajo Vaasan ensimmäiseen liikenneympyrään. Gubbe oli vissiin jo 90-vee. Ei tajunnu kääntyä ajoissa niin iski pakin päälle. Takana kyttäauto. Skoudet pysäytti vaarin sitten ja menivät koputtaan ikkunaa. Äijä istu kuskin paikalla ja rupes bamlaamaan svenskaa semmosella tahilla, että ei poliisit pysyneet kärryillä. Pelkääjän paikalla istu suomea ymmärtävä mummo joka piti turpansa tiukasti tukossa episodin ajan.

Poliisit yritti huonolla ruottilla selittää papalle, että runt runt, intte pakkia. Pappa varmaan kerto koko elämäntarinansa siinä samalla niin toinen niistä halus tarkastaa äijän ajokortin "Voi vittu.. tää on vielä kaks vuotto voimassa!". No, päästivät seniorit jatkamaan matkaansa ja yrittivät sormillaan osottaa, että ympäri ympäri, runt runt. Eihän se pappa tajunnu vittuakaan mitä sille selitettiin, mutta se muori nauro tota tarinaa oikeen ilosesti pitkän aikaa.

Ja sen kerran ku oli oma auto huoloossa (neekeri ajo liikennevaloissa perään firman autolla) niin piti olla bussin varassa hetken aikaa. Siellä kaks nuorta likkaa nauro aivan räkänä. Toinen niistä selitti, että sen isoisä on AIVAN SEKAISIN. Ei tajua liikennesäännöistä yhtään mitään, mutta sukulaiset ei kuulemma saa viedä sen auton avaimia ku gubbe hermostuis aivan totaalisesti. Jostakin syystä se oli likoista aivan helevetin hauska juttu. Saatana, että mulla teki mieli ruveta puhuttaan niitä, mutta aattelin etten viiti lähtiä asemalle asti selittään mitä yritin sanoa tytöille.

Käytännössä joka kerta ku lähen autolla niin vastaan tulee ohiammuttuja sotapieruja tai ihan sama minkä ikäisiä naiskuskeja. Ykskään niistä ei tajua, että 60 alueella ajetaan kuuttakymppiä ja 40 alueella sitten neljääkymppiä. Ehei, ei missään nimessä. Nää sankarit on päättäneet, että kaikkialla ajetaan viittäkymppiä! Ja valoista lähtään ku satiainen tervatynnyristä.

30.05.2026 19:35:08
#755969 [+-] Piilota Suosittele

>>755965 Tuost tuli mieleen kun oma isäukko joutui ajamaan Ruottissa ekan kerran oikeessa liikenneympyräs eli siis kaksikaistaisessa,niin oli ihmeissään et mite vittu tässä pitäs mennä :D
Eikä ollu ku jotain 40-vuotias mutta eihän Oulus ole kuin pikkusia kiertoliittymiä.

30.05.2026 19:54:03
#755977 [+4] Piilota Suosittele

>>755972 Ajan oulusta ohi mahdollisimman nopeasti ja väistelen paikallisia audeja ja bemareita, ne on siellä kuin pienet raptor dinosaurukset, jotka hyökkäilee motarin liittymistä normaalien ihmisten joukkoon.

30.05.2026 19:58:05
#755980 [+1] Piilota Suosittele

>>755969
No siis kyllähän sä tiedät, että meidän perällä liikenneympyrä on just vaikka se mikä on siinä Jouttensillan Karjasillan puolella. Ne isot, joita on vaikka Haaparannassa tai siinä etelään lähettäessä missä ennen oli se risteys missä vähän väliä joku onnistu poistamaan ittensä muonavahvuudesta. En nyt tähän hättään muista sen nimeä, mutta joku "silta" siinä nimessä vissiin oli. Nää monikaistaset on ihan saatanasta. Oululaiset ei osaa etes valoista lähteä ja nää meidän pienet liikenneympyrät pelottaa monta kanssakulkijaa enemmän ku olkikuolema tai verottaja.

>>755972
Oli täällä joskus jotain etelän pellejä, mutta me ajettiin ne kaikki pois. Saksanpaimenkoirani Adolf myös haluaisi tänne pakolaisia ja muuta ei-toivottua väkeä, että saisi ajaa ne pois.

[ 9 viestiä | ]