Nerokasta Nerokasta
Oivoi vankilaan Oivoi vankilaan
Tom of Finland Tom of Finland
Antero kiukustuu Antero kiukustuu
Prups Prups
Kalanhajua kuitenkin Kalanhajua kuitenkin
Ebanie Bridges Ebanie Bridges
Se ois... Se ois...
en tykännyt yhtään >:3 en tykännyt yhtään >:3
Kokoomus/Sitra/rokotepassi Kokoomus/Sitra/rokotepassi
Dimash taas Dimash taas
neekeri neekeri
kauneuden hoito kauneuden hoito
3 jutskaa ny samalla 3 jutskaa ny samalla
Suuret teot. Suuret teot.
soviet tyrone soviet tyrone
Allahu akbaaaa *pummm* Allahu akbaaaa *pummm*
mulkku varasti Uber kuljettajan kännykän kojelaudalta mulkku varasti Uber kuljettajan kännykän kojelaudalta
raskaustesti raskaustesti
Maken mopo Maken mopo
Halamalapallaa'aa'aaaa Halamalapallaa'aa'aaaa
Sandokan Sandokan
Että mitenkä se oli? Että mitenkä se oli?
näin sillä kuuluu tehdä :3 näin sillä kuuluu tehdä :3
 99 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 20.10.2025 20:16:37
[ + 2 | ]

Fingerpori

[83915] [tiedosto.jpg] [0.04 MB] [750x244] [] []
tiedosto.jpg

mummo

(130)  · 

pornoa

(10)  · 

väkivaltaa

 · 

laiva

(38)  · 

baltia regina

 · 

sarjakuva

(515)
20.10.2025 21:20:58
#722792 [+-] Piilota Suosittele

+25-vuotta sitten ruotsin laivat olivat "porauslauttoja" ja iltaristeilyt viinalla marinoitu.

+20 vuotta sitten viro liittyi EU:iin ja HERRAN HUMALA mitä ne risteilyt oli sen jälkeen vuosien ajan.
Aamulla jo laivaan pääsyä odotellessa osa porukasta kantokunnossa, paluumatkalla 2/3-osaa porukasta huutokännissä, selvimmät oli kuskeja, jotka mietti kestääkö jousitus alkokuormaa ja huomaako tulli / poliisi että auton kokonaispaino rajat paukkuu sadoilla kiloilla.

Nyt ruotsin laivat päivällä ovat pikkulapsi helvettejä ja iltalähdöt lounais-suomalaisten juomanhaku & joukkoraiskaus taisteluita.

Tallinnan laivat puolestaan ovat jopa viikonloppuisin hiljaisia siirtymiä helsingin-tallinnan-helsingin välillä, jossa se +2 promillen kännissä huutaja on yksittäistapaus, poislukien konsertti ja yön yli risteilyt joilla meno saattaa olla railakasta.

20.10.2025 21:33:42
#722800 [+-] Piilota Suosittele

>>722792
Mamut on bongannu noi risteilyt, varsinkin tallinnan laivoilla niitä näkee helvetisti. Välillä tuntuu että enemmistö, sen takia kannattaa panostaa vähän kalliimpaan risteilyyn sekä viikonloppuihin jotka on luonnollisesti kalliimpia. Siksi Ruotsinlaivat alkaa olemaan se järkevämpi reissu, ellei halua juurikin tallinnan alkoon ostoksille.

[ 3 viestiä | ]