party time party time
Ihana nainen Ihana nainen
Look at her go! Look at her go!
firma firma
käytettyä paskapaperia käytettyä paskapaperia
saatanan häikäsevät lamput saatanan häikäsevät lamput
hali hali
Tavaratalossa Tavaratalossa
apina apina
Antiikin ajan hassutteluja Antiikin ajan hassutteluja
näkee kusta hyvin näkee kusta hyvin
putte putte
ricefield motherfucker ricefield motherfucker
trump fiction trump fiction
Spydäriä Spydäriä
hernekeittoa hernekeittoa
hail hitler hail hitler
rapsuta mua rapsuta mua
vähä protestia vähä protestia
dannyn tacot dannyn tacot
omena omena
ei parane sohia ei parane sohia
tykitystä tykitystä
hombret kaivaa tummelia serkuilleen hombret kaivaa tummelia serkuilleen
 435 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 24.07.2025 16:57:09
[ + 0 | ]

Pepyu

[81969] [tiedosto.jpg] [0.09 MB] [800x800] [] []
tiedosto.jpg

ryu

 · 

street

 · 

fighter

 · 

pepe

(84)  · 

sammakko

(103)
29.07.2025 13:37:29
#708893 [+-] Piilota Suosittele

>>708497

No, ostin tuosta viereisestä kirpparista (Jossa muuten vaihtui omistaja 6 kuukauden sisällä 3 kertaa) natsikoneen. Hieno pikkulentska. Balsasta tehty kolmisiipinen Fokker-III. Hieno. Tuo viereinen kirppari muuten meni konkkaan noin kuukausi sitten. Tavarat eivät vaihtuneet, eikä tavara kiinnostanut. Kippoa ja kappoa niin vitusti. Ei kinosta semmotti.

30.07.2025 17:11:26
#709155 [+-] Piilota Suosittele

>>708989

Fida toimii sillä periaatteella, että jos jokin pulju ei pysty maksamaan vuokriaan niin toiset hjelppaa sitä. Tossa lähistöllä oli yksi Fida. Ei paljoa tavara liikkunut mitä ikkunasta ohi kävellessä näin. Kirpparit ovat pääsääntöisesti tehty naisille ja tytöille. Siellä ei oikein ole miehille kelpaavaa tavaraa. Mies kuluttaa kamat loppuun, naiset taas vaihtavat paitaa joka sekunnin välein. EI sekään sitä Fidaa pelastanut, kun paidat ei liikkuneet. 1 euro tuote niin pitää myydä kuukaudessa 1600 euron verran, että saa maksettua vuokran 4000 euron verran, että saa maksettua työntekijän.

Ellei sitten työntekijä ole 9 euron työntekijä jotka vaihtuu aina viikon välein.

30.07.2025 21:27:21
#709236 [+-] Piilota Suosittele

>>709155
No tuo on tarkennus asiaan. Kirppikselle joutava tavara on aina taloudessani lähtenyt kaatopaikalle. Kauhea vaiva liputtaa tuotteet ja maksaa pöydästä, saada ehkä muutaman päivän työstä 20€ tai jopa maksaa siitä.

[ 7 viestiä | ]