Hyllyn lylly pylly Hyllyn lylly pylly
Naiset Naiset
Maailman meno Maailman meno
supermahtiteos.png supermahtiteos.png
Luolaston tutkimusmatkailijat Luolaston tutkimusmatkailijat
Story of Kyösti Story of Kyösti
Esko pohtii ulkonäköään Esko pohtii ulkonäköään
Mr. Rimmer Mr. Rimmer
Suihk! Suihk!
Avatars of Naigamesha Avatars of Naigamesha
Paris oppii uutta Paris oppii uutta
Left4Pihlajakatu Left4Pihlajakatu
Huono tuote Huono tuote
Taikuri Max taikoi torakoita kax Taikuri Max taikoi torakoita kax
Hiilarit Hiilarit
Muumipapan rankka päivä Muumipapan rankka päivä
Runkkaamisen alkeet Runkkaamisen alkeet
treenasin vain vähän paint-käteäni. tv: peku treenasin vain vähän paint-käteäni. tv: peku
Patukat Patukat
Löysi kutsumuksensa :3 Löysi kutsumuksensa :3
Vinkki/vitsi Vinkki/vitsi
Iisakin kirkko Pietarissa Iisakin kirkko Pietarissa
Kirkko veren päällä Kirkko veren päällä
Irakissa Irakissa
 494 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 24.07.2025 16:57:09
[ + 0 | ]

Pepyu

[81969] [tiedosto.jpg] [0.09 MB] [800x800] [] []
tiedosto.jpg

ryu

 · 

street

 · 

fighter

 · 

pepe

(85)  · 

sammakko

(104)
29.07.2025 13:37:29
#708893 [+-] Piilota Suosittele

>>708497

No, ostin tuosta viereisestä kirpparista (Jossa muuten vaihtui omistaja 6 kuukauden sisällä 3 kertaa) natsikoneen. Hieno pikkulentska. Balsasta tehty kolmisiipinen Fokker-III. Hieno. Tuo viereinen kirppari muuten meni konkkaan noin kuukausi sitten. Tavarat eivät vaihtuneet, eikä tavara kiinnostanut. Kippoa ja kappoa niin vitusti. Ei kinosta semmotti.

30.07.2025 17:11:26
#709155 [+-] Piilota Suosittele

>>708989

Fida toimii sillä periaatteella, että jos jokin pulju ei pysty maksamaan vuokriaan niin toiset hjelppaa sitä. Tossa lähistöllä oli yksi Fida. Ei paljoa tavara liikkunut mitä ikkunasta ohi kävellessä näin. Kirpparit ovat pääsääntöisesti tehty naisille ja tytöille. Siellä ei oikein ole miehille kelpaavaa tavaraa. Mies kuluttaa kamat loppuun, naiset taas vaihtavat paitaa joka sekunnin välein. EI sekään sitä Fidaa pelastanut, kun paidat ei liikkuneet. 1 euro tuote niin pitää myydä kuukaudessa 1600 euron verran, että saa maksettua vuokran 4000 euron verran, että saa maksettua työntekijän.

Ellei sitten työntekijä ole 9 euron työntekijä jotka vaihtuu aina viikon välein.

30.07.2025 21:27:21
#709236 [+-] Piilota Suosittele

>>709155
No tuo on tarkennus asiaan. Kirppikselle joutava tavara on aina taloudessani lähtenyt kaatopaikalle. Kauhea vaiva liputtaa tuotteet ja maksaa pöydästä, saada ehkä muutaman päivän työstä 20€ tai jopa maksaa siitä.

[ 7 viestiä | ]