Tää tulee kertoo sulle faktoi Tää tulee kertoo sulle faktoi
Uusiutuva mustekasetti Uusiutuva mustekasetti
Kyösti remppailee Kyösti remppailee
WAAAAAT! WAAAAAT!
Gondola Gondola
Ei ole kyllä ihmisen tekemä Ei ole kyllä ihmisen tekemä
täällä on paljon raksuja :3 täällä on paljon raksuja :3
uliuliuliuliuilililuillo0looöoölööö uliuliuliuliuilililuillo0looöoölööö
Asiat järjestykseen Asiat järjestykseen
jamal ottaa purkkiruokaa jamal ottaa purkkiruokaa
kaikilla ei ole ihan tylsä elämä kaikilla ei ole ihan tylsä elämä
Perus koulu meni kuitenkin oikein Perus koulu meni kuitenkin oikein
Whole roasted chicken Whole roasted chicken
The Spirit Dragon The Spirit Dragon
Naaah! Mah pizza! Naaah! Mah pizza!
Pienet maistiaiset vaan Pienet maistiaiset vaan
Upi saa kuulla suorat sanat Upi saa kuulla suorat sanat
Seal of Trump Presidency Approval Seal of Trump Presidency Approval
Halla-Pepe Halla-Pepe
Rape Rape
laskuvarjohyppääjä laskuvarjohyppääjä
Vanhasen unelmakoti Vanhasen unelmakoti
Afroninja Afroninja
Azteryynin Berus Woimamehu Azteryynin Berus Woimamehu
 275 näyttökertaa, 3 viestiä, 1.22 MB, 1 tiedosto, 15.06.2025 22:09:28
[ + 2 | ]

kaupunkiarki

[81324] [a2803a7555f3555f.mp4] [1.22 MB] [460x664] [32.90s] [] []

15.06.2025 23:32:28
#702785 [+-] Piilota Suosittele

En kyllä allekirjoittaisi kaupunki äänimaailmaa noin.

Syksyllä & keväällä aamulla pörisee kyllä lehtipuhaltimet, mutta se on 2 kertaa vuodessa max viikko mitä joutuu sietämään.

Remontoinnin, tai rakentamisen äänet, hmm olisiko pari vuotta sitten kun jollakin naapurilla oli remontti päällä, mutta ei siitä kyllä pahemmin meteliä kuulunut.

Juu kakaroiden meteli alkaa tarhaan lähtijöiden osalta jo klo 06:00, koululaiset metelöi hetken klo 07:30-08:30 välisenä aikana ja sama pieni älämölö kun palataan takaisin.

Hyttysiä, tai edes kärpäsiä, ei näy, ei kuulu, mutta auta armias mökillä niistä saa tarpeekseen jo parissa päivässä.

Joo, mopo päristelijät aloittaa jo iltapäivällä sen kurnutuksen ja pörinän, joka jatkuu jonnekkin aamu yöhön.

*UNTS*UNTS*UNTS* Subbarin rääkkääjät tulevat kuuluville yleensä perjantai-lauantai iltaisin ja meno jatkuu sunnuntai aamuyöhön.

Ei ole pahemmin naapurit mökänneet, tai muutakaan mökää kuulunut kun on rauhallinen lähiö, vuosia sitten oli yhdellä nuorella bileet joista tuli sanomista varoituksen arvoisesti.

16.06.2025 00:52:05
#702795 [+-] Piilota Suosittele

Jeb, en tykkää käyttää korvatulppia mutta nyt joutuu kun laitoin jäähdyttimen makkariin kans. Ja asun jotain 7-10km keskustasta.

16.06.2025 18:43:18
#702867 [+-] Piilota Suosittele

Mää vielä joku päivä perustan firman joka tuo maahan semmosia lehtipuhaltimia, että ne satunnaisesti aina räjähtää käytettäessä jos niillä kurwataan 06-15 välisenä aikana. Loppuu se saatanan tuntikausia kestävä huudatus.

[ 3 viestiä | ]