Vittu mikä kaakatus, juuri tän takia akkoja ei pitäs päästää törmäilyautoo isomman laitteen rattiin koska jos tapahtuu jotain odottamatonta niin ne ei osaa ajatella rationaalisesti vaan alkaa kirkuu ja pistää silmät kiinni.
Tästä on jo varmaa 10-15v aikaa, mutta kaveri kanssa oltii pyöräilemäs ja mentii kioski ohi jossa pihassa pari mammaa ja niitte jotain alle kouluikäsiä lapsia. Yks niistä ajaa pyörällä sellasta siksakkia meitä päin että ei mitää järkeä samalla ku kattoo taakkepäin äitiin. Noh me pysähyttii ja katottiin mitä tapahtuu että kolahtaako vai ei, mutta sen sijaan että äippä huutas "varo" "pysähdy" "kato eteen" tms ni mamma vaa laittaa kädet silmie etee ettei nää mitää :D Ei tullu kolaria ja tuurilla meni ohi mutta ei vittu :D
Tuosta ei ihan täyttä selvää saa kuvakulmasta, että mikä sieltä laitto kallon asfalttia vasten melko lujasti, kun liike loppu käytännössä välittömästi ja verilammikko alkoi muodostua. Olisiko helma/öljypohja runtannut rumasti ?
Pisteet tuosta ilmiselvästä polkimien sekotuksesta. Auto lähtee liikkeelle, niin poletaan kaasua jarrupolkimena...
>>699518 Rehellisyyden nimissä, että jos on noin shokissa, että ei saa kuin huutoa pihalle, niin hätänumeroon linjan avaaminen on jo parempi vaihtoehto kuin kallonsa halkaisseen retuuttaminen. Ei ainakaan pahene ennenkuin saa kasattua itseään oletettavasti luurinpäässä ammattilaisen toppuutellessa.
Taidettiin tuota käydä ensiapukurssillakin läpi, että jos täyttä varmuutta tilanteesta ja vakavuudesta ei ole niin soitto ja avun pyytäminen paikalle on jokatapauksessa hyvä tapa aloittaa tilanteen purkaminen.
Siitä sitten tutkitaan ja mahdollisesti yritetään auttaa heikoimmassa jamassa olevia ja tarpeentullen vaikka antaa hätäkeskukseen päivitystä tilanteeseen, mitä mahdollisesti odottaa.
Aina parempi, jos useampi paikalla, niin yksi ottaa heti luurin ja toinen rupeaa käymään mahdollisen kolariuhrin/uhrien tilaa lävitse.
[
11 viestiä
|
]
⭰
tuutko pelailee
Mites tässä nyt näin?
Pehmeä tyyny :3
Köyhän miehen lowrider
insane stunt bonus
Keilausta
nainen
Ei sovi ei mahu
autokorjaamolla
Gay
pila
Autovisa ketä auto? :D
twitch
Suklaata
hieno parkkeeraus
Asioita
Mamma siivoaa
Herkkuja
Tarjosi karkkia
hyvät löylyt
Hyvää Joulua
ei tuo käy selitykseksi
Ja ne ei ottanu mun level 99 armorii ollenka todest