>>38985 no eihän täältäkään porukka lähe jonnekki vieraaseen maahan potemaan selkäkipuja jonku toisen kansan kustannuksella? Kuinka vitun idiootti pitää olla jos ei näe mitään eroa siinä?
Ei tarvitse kuin ilmoittaa, että selkä on kipeä. En pääse aktivoitumispalveluihin. Jahanz. karenssi sitten. MItään työllistymisvelvoitettahan näillä ei ole, mutta otetaan sitten vertailu:
Ukrainasta sotaa paenneet 3 naista ovat laittaneet ukrainalaisen kaupan malmille. Kaverin isä vuokrasi tilan heille. Se ero näissä todellakin on, että toiset pakolaiset tekevät, toiset keräävät tukia kaikilla mahdollisilla syillä.
Muuttoaikoina, kun kerkustelin muutettavan turkkilaisen jannun kanssa niin kertoi että meni yrityskurssille että pääsee perustamaan pizzerian. Samalla kurssilla oli pelkkiä somaleita. Hän oli yksin. Kysyi muilta "opiskelijoilta", että mikä on heidän yritysideansa. Vastaus oli ettei mikään. Ovat siellä, että saavat lisää rahaa.
[
4 viestiä
|
]
⭰
corona
Monikulttuurin uhri.
asemalla tapahtuu
meillä on tilaa
raiskaustaksit helsingissä
SDP olisi maksanut
mamut autossa
mitäs se sanna höpiskään
Mullaki on selkäkipuja mut pakotetaan hommiin
Serena Williams
Klassikko
somali merihädässä
bussissa iloisia pelihetkiä
Poliisin uusi koodi mamu tapauksiin
Makes sense
Kunnes myönteinen turvapaikkapäätös meidät erottaa