Kuten sanottu niin kukaan ei kannattaisi vihreitä tai vasemmistoa ellei se olis heille kannattavaa bisnestä. Sit on erikseen radikaalit nuoret ja vähän vanhemmatkin jotka taistelee aatteesta mutta eivät ymmärrä olevansa vain sätkynukkeja eturintamassa.
>>675923 Niin eli idiootit, noi käyttää niitä härskisti hyväkseen, osa niistäkin on idioott.. siis kaikki ne idiootteja ovat aina olleet, mutta kelle ei raha kelpaisi?
Miksi tätä ei näy uutisisssa? Tuosta riittää jaettavaksi jopa Ukkolan kolumnille olla "oikeata mieltä" tai hämätä jollain vasemmistolle epäolennaisen epäedullisella.
Tuulivoima saa tuotantotukea. Eli jokainen tuulinen päivä maksaa veronmaksajille ja näin parinkympin alkupääomalla (ei liikevaihdolla) pystyy kusettamaan valtiolta kymmeniä miljoonia tukina.
Kyselin joskus aiheesta naamakirjassa Ville Niinistöltä ja jostain syystä heppu esti.
[
3 viestiä
|
]
⭰
en syö
Päivän fakta
:) (Mora)
Ohisalo loistaa sisäministerinä suomalaisten ja Suomen parhaaksi
Mitä mieltä?
Suomalaisten syytä t. allahisti
Pesulla
elokapinan hyväksymä
Skuutmani roadilla
Verotus on varkautta
vihreiden erikoisjoukot
Vihiriät
Ihana mies
Totuus 22!!
Löften ja Hutisalo
eksynyt mielenosoittaja
Ex vihreä kertoo.
smugglers of alhol
Kuinka tunnistaa MT-ongelmainen yhdellä vilkaisulla