@mr_pihvi Penkinpäälinen ja pesusieni sen alla vaihdettu, rattilukko porattu vittuun ja uus lukkopesä tilalle yms yms. Tälläst kaikkee pientä mutta ihan soiva peli toi vielä on.
Pappatuntski. Siinä olis kyllä yks kampe, jolla olis jollainmuotoa reteetä omistaa. Todellisuudessa isompaa käyttöä sille ei kyllä ole, mutta miksipäs ei.
Tolla on myös aivan kuningasta ajaa pihaan kun siellä on helvetin enkelit parkissa ja riisua hitaasti kypärä ja ajo(näppylä)hanskat kuin Harrikan omistaja ^^ Sain ehkä hyväntuulista naurua
>>670629 Kyllä minä sen tiedostan, että kummassa on enemmän munaa/asennetta. Käytännön hyöty vain tahtoo olla tavan töissäkäyvälle tärkeämpi ominaisuus. Ehkä jokupäivä.
>>706234 Joo, en oo saanu vaan aikaseks käydä katsastuskonttoril. Mul ei oo itel autotallia, niin en todellakaan jätä kerrostalon ruutuun sitä. Siks se on nyt erääl tallilla parinkymmenen kilsan pääs. Pitäs saada raahattua se mökille, mutta koska esimiehet lomailee firmas niin 8 tuntia ei päivässä enää riitä. Nytki korkkasin heti kaljan koska perjantai. Kyl pistän vaik mediaa sit ku toi on kilvis
>>670640 Joo just tää. Kesämopoksi tuo jää, koska tota ei uskalla jättää edes kettingillä mihinkää kun lähtee joko voimapihdeillä tai sähkölaikalla. Tai nostavat koko paskan pakettiautoon, kyl ne keinot keksii kun mopo halutaan pölliä. Täs asumises on vaan se huono, et autotalli ois pirun kätevä. Onhan meil pyöräkellari joo, mut kuka vaan voi päästä sisään naapurin ovenavauksel. Tai naapuri avaa ovet sinne ja kaveri vie. Siin ei poliisikaan kykene tekee mitään jos tusinalla asunnolla pääsy sinne
etkä tuu vakuutusyhtiöltä saamaan todellista korvausta koska tunnearvoa eivät korvaa