Todellakin länsi rappeutuu,(vai rapautuu) kun tänne päästetään kokonaisia kansanosia humanitääristen syiden perusteella (joita perustellaan tarinoilla joissa on hieman värikynää mukana), eikä sekään riitä, vaan näille "vierailijoille" tulisi sallia oikeus harrastaa tapoja / uskomuksia / kulttuuriaan, joista osa on ristiriidassa paikallisten lakien ja oikean & väärän käsityksen kanssa.
Sitten on nämä heille "unelmien olosuhteet", ei "välttämättä" tarvitse tehdä töitä, yhteiskunta maksaa asumisen ja monia muita kuluja, siinä missä länsimainen pariskunta arkailee, miettii tarkkaan lapsentekoa, lasten mahdollista määrää, koulutusta jne, ovat tietyt "vierailijat" täysin päinvastaisella ajatuksella liikenteessä, heidän käsityksen mukaan, mitä useampi lapsi, sitä suurempi osa selviää aikuiseksi ja pystyy huolehtimaan vanhemmistaan kun nämä ovat mummo & vaari ikäisiä.
Sitten vielä "vierailijoiden" palkinnoksi käsittämä lapsilisä, mikä kannustaa heitä tekemään vähintään viisi tai enemmän lasta, sitten mitä useampi lapsi ja "huonompi" vanhempien taloudellinen tilanne, sitä paremmin yhteiskunta palkitsee: "Kalusteet kela Gold™-kortilla", "Ai teille tulee perheen 8's lapsi ja tarvitsette isomman asunnon? Kyllä teille kaupungin asunnoilta löytyisi 168m2 tikkurilasta tai 155m2 vuosaaresta rouva Mugele".
[
1 viestiä
|
]
⭰
vasemmistolle mieluinen hallitsija
Sekosi
Tämä on rasismi :D
Nyt pitää mäkkäri sulkea
Monikulttuurisuutta
Puukkoneekeri
Paavi
Korealaiset kannattavat islamia
Myslimi
Jätesäkin kanssa selfiet
Kirjakaupassa
Haluatko allahakbariksi
Uudet liikennemerkit
Muhamadin hevonen
Jeesus kerjäsi sitä ja sinä olet seuraava. T: Amerikan Benkku