Van Halen Runnin With The Devil (live, US Festival 1983) Van Halen Runnin With The Devil (live, US Festival 1983)
Mielenosoitus Mielenosoitus
vittuku kuohuu vittuku kuohuu
Ilmastotekoja Ilmastotekoja
Reilukerho Reilukerho
My doink fell off! My doink fell off!
Gta sa paras koko sarjasta Gta sa paras koko sarjasta
Mitä kuuluu siellä alhaalla :3 Mitä kuuluu siellä alhaalla :3
Hehe Hehe
Ninja Scroll - Jubei vs Utsutsu Mujuro (HD Eng Sub) Ninja Scroll - Jubei vs Utsutsu Mujuro (HD Eng Sub)
kissojen kieltä kissojen kieltä
MC Taakibörsta: PA 2001 MC Taakibörsta: PA 2001
Köyhät kyykkyy Köyhät kyykkyy
haisdagaa viddu :-D haisdagaa viddu :-D
Rebubligaanid Rebubligaanid
sokeri loppu sokeri loppu
Haisukissat Haisukissat
Höhö :D Höhö :D
Syy lesbouteeni Syy lesbouteeni
THICCC THICCC
Tämä tapahtui Tämä tapahtui
Aatua roustataan Aatua roustataan
PurKissa PurKissa
Robottien ja demonien vallankumous Robottien ja demonien vallankumous
 477 näyttökertaa, 14 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 02.10.2024 01:12:24
[ + 3 - | ]
👑 Katsotuin 02.10.2024.

Jutkujen simppaajat

[73628] [a05gtrbo.jpeg.jpg] [0.05 MB] [680x678] [] []
a05gtrbo.jpeg.jpg

juutalaiset

(48)

simp

media

(25)

israel

(41)

iran

(14)

suvakit

(188)

hiekkaneekeri.neekeri

hiekkaneekerit

(17)  · 

rättipäät

(5)  · 

muslimit

(18)
02.10.2024 14:51:23
#650585 [+1] Piilota Suosittele

Näin maallikkona joudun ihmettelemään, miksi Israel aloitti Hizbollahin vastaisen operaationsa nyt, kun Gazan sotakin on kesken. Eikö olisi parempi hoitaa yksi ongelma kerrallaan?

02.10.2024 17:24:15
#650605 [+1] Piilota Suosittele

>>650585
Koska nyt puhutaan lähes samoista asioista
Gazan sota on Israelin ja palestiinalaisen islamistisen terroristijärjestö Hamasin välinen aseellinen konflikti, joka alkoi Hamasin tehtyä terrori-iskun Gazan kaistalta Israelin puolelle 7. lokakuuta 2023. Seuraavana päivänä Israel julisti sotatilan[28]. Sota on osa laajempaa Israelin ja Palestiinan välistä konfliktia.


Tässä vielä artikkeli kun Hamas rynnäköi 10.10.2023 musiikkifestareille tappamaan siviilejä
https://yle.fi/a/74-20054200

No nyt kysyt miksi Hizbollah? No koska he lähtivät samaan paskaan mukaan Hamasin rinnalla
Hamasin terrori-iskun jälkeen lokakuussa 2023 Hizbollah alkoi ampua Israelin siviiliväestöä raketeilla. Alle vuodessa vähintään 60 000 israelilaista oli joutunut pakenemaan kodeistaan. Syyskuussa 2024 Israel vastasi räjäyttämällä Hizbollahin hakulaitteita ja tuhoamalla ilmaiskuilla Hizbollahin asevarastoja, jotta siviilit voisivat palata koteihinsa. Ennen iskuja Israel varoitti tuhansia libanonilaissiviilejä tekstiviesteillä.[22] Monet libanonilaiset syyttivät Hizbollahia heidän altistamisestaan Israelin hyökkäykselle. Etenkin sunnit ja kristityt suhtautuvat Hizbollahiin kielteisesti, mutta sillä on myös paljon tukijoita.[23]


Samasta syystä huhtikapinalliset innostu täysin ja alkoi kans riehua ohjuksiensa kanssa ja halusivat sörkkiä soppaa jotta Israel sais enemmän turpaansa.

Suomeks sanottuna Israel vetelee nyt useampaa koulukiusaajaa turpaan

02.10.2024 22:24:23
#650693 [+1] Piilota Suosittele

>>650605 Israel vs ählämit asiassa ainoa huono asia on se, että
se vetää resursseja ukrainalta, koska jenkit on kirjaimellisesti
palleista kiinni otteella pakotettu tukemaan ensisijaisesti israelia.

Toinen, että tuosta kuitenkin saadaan vain lisää pakolaisia eurooppaan,
joita pitäisi kovaa kyytiä saada takaisin kotiaan jo nyt.

Mutta hyvät ja huonot, kun laskee yhteen niin aika neutraalissa ollaan viellä.

03.10.2024 09:11:07
#650755 [+-] Piilota Suosittele

>>650693
kun paska on jo osunut tuulettimeen niin sotkuun voi myös suhtautua toiveikkaasti
israelin entinen pääministeri eilen kirjoitteli mielipiteensä että nyt on aika lopettaa koko iran
iran on venäjän tukijoita, sillä ei mene kovin hyvin, kansa ei ole tyytyväinen hallintoon, presidentit ei pysy hengissä ja nyt sille tuli taas lisähuolia ja tuskin venäjälläkään on resursseja paljon puuttua asiaan jos israel pistää töhinäksi ja jos onkin niin se on kaikki ukrainasta pois mitä sinnepäin lähtee
amerikan riskialttiit presidentinvaalitkin lähestyvät joissa iranilla ja venäjällä on vähän vastakkaiset intressit siihen pitäisikö niissä valita trump ja mitä siitä seuraa

[ 14 viestiä | ]