>>650677 Ongelma vihreiden ja hyvin vasemmistolaisen ideologian kanssa on se, että annetaan ymmärtää miten kaikki ovat samanarvoisia ja ihan kaikki friikitkin pitää hyväksyä yhteiskunnan arvojäseninä.
Mutta meneppä olemaan tuollaisen kanssa erimieltä siitä, että mihin se raja vain yksinkertaisesti pitää vetää. Samantien edessä seisova mielestään Itse Gandhin reinkarnaatio muuttuu civilization:in versioksi ja on vetämässä nukea sinun niskaan.
Laitoin jo vehkeet panokuntoon, kuulin äsken että eilen ois terotettu joten nyt vielä pari kaljaa.
Arvoista jotka ovat duunarille selviä, vassareille ja osalle oikeistoakin täyttä timbuktua koska eivät ole ikinä työskennelleet siellä ihan lähtötasolla. Se pitäisi olla vaatimus, mutta yleensä nämä kermalusikat ovat rikkaasta perheestä ja ylempiä tohtoreita joksi väittäneet nykyään liukuvoiteen ja feminismin yhtenäisyyden osuutta Kuun kiertoon.
[
11 viestiä
|
]
⭰
Vihreät De Gröna
Lainsäädäntösihteeri rikkoo lakia?
toisten omaisuuden rikkominen on kivaa
Vihreiden puoluekokous
Kulttuuria.
keittiössä hääräilyä
ojee
Naku ja pertti<3
Normalisoidaan pedofilia?
Säkkituoli
Vihreät ja vasemmisto ding dong!
Vihreää idiotismia 2
Vihreät valehtelee taas.
näin se menee
ryssä vinkuu
Caruna- Pekka
Lattian pesua
herkkumousse
en syö
purjeveneily
Teki piipun
sähköä tulee pistorasiasta
100 turverekkaa pohjois-savosta ajanut eduskuntatalolle