Kotirintama Kotirintama
Korona starter kit Korona starter kit
tanssihaaste tanssihaaste
Tiedät et' oon viaton Tiedät et' oon viaton
Uudenmaan eristys Uudenmaan eristys
Morena Baccarin pillu Morena Baccarin pillu
vasemmistolainen pähkinänkuoressa vasemmistolainen pähkinänkuoressa
tunnetko musiikin tunnetko musiikin
Karanteeni Karanteeni
in Missouri we're white in Missouri we're white
mitä ihmiset tekee mitä ihmiset tekee
Naaman vaihto Naaman vaihto
Sanna Marin Sanna Marin
kehä 3 aamulla kehä 3 aamulla
Turppi reivaa Turppi reivaa
GoPro GoPro
vassareilta kaljat pois vassareilta kaljat pois
on niillä kiire jonnekkin on niillä kiire jonnekkin
Korona mummo. Korona mummo.
Varohan Jimmy! Varohan Jimmy!
Aaaahhh... AAAAHH! Aaaahhh... AAAAHH!
rajavartiolaitos joka toimii rajavartiolaitos joka toimii
Univercity of North Texas - muki Univercity of North Texas - muki
Cyberpunk Luolasto - Tuhnun showtime Cyberpunk Luolasto - Tuhnun showtime
 453 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.2 MB, 1 tiedosto, 24.08.2024 20:03:48
[ + 4 | ]
👑 Plussatuin 24.08.2024.

sinpuka

[72751] [nimetonsimpukka.jpg] [0.2 MB] [1242x688] [] []
nimetonsimpukka.jpg

24.08.2024 20:41:19
#643462 [+2] Piilota Suosittele

Ämmä oli joku "Myyri Sysivesi" kaikennäköstä paskaa ne nykyään palkkaa moiseen, oli ihan nistin näköinen.

25.08.2024 00:42:38
#643496 [+1] Piilota Suosittele

No ei oo turha, niistä voi löytyä helmiä. Mut joo, norpan sais ainakin ampua, aiheuttaa kalastajille harmaita hiuksia ja liito-orava, ne sen vois pitää koska sille saa huutistella aika-ajoin kuinka on menny taas jonkun moottoritien kustannusarviot 30miljoonaa yli koska liito-oravien aluetta.

25.08.2024 12:17:05
#643547 [+2] Piilota Suosittele

Ei ole kovin ammattitaitoinen se kuski ollu muutenkan kun on ylipäätään väärin ylittäny sitä jokea. Jokeenhan menee nyt ajourat ja kaikki paska valuu nyt niitä pitkin jokeen sateella ja lumien sulaessa. Joen ja ison ojan ylitys reittihän pitää tukea kuitupuulla niin että se penkereeseen ei painu ajouria. Hakkuualue on kainuun korvessa niin ovat varmaan aatellu että ei tänne tule kukaan kattelee.

25.08.2024 15:05:46
#643556 [+2] Piilota Suosittele

>>643547
Mä ymmärtäisin jos kyseessä on joku suviuuno joka ei tiennyt mitä teke, mutta jos tää sankari vielä soitti esimiehelleen niin siinä vaiheessa otti kyllä vastuun itelleen. Kuski oli kusipää, sitä ei nyt tässä muuta mikään. Ihmetyttää kovin nää "No mut jotku vitu simpukat?" jos todella on hyvin uhanalaisesta lajista kyse.

Ulkomailla ei voi juoda vettä edes kraanasta, Suomessa voi juoda vaikka purosta. (kärjistetysti mutta tajuaa pointin)

25.08.2024 16:13:24
#643560 [+2] Piilota Suosittele

>>643556 Joo kyllä kuski on tiennyt mitä tekee. Stora Ensokin on semmonen lafka että se vaatii mettäkonekuskeilta metsäalan luonnonhoitokortin suorittamista. Mut se voi tietty olla että jos on tullut ylemmältä taholta että sinähän ajat siitä niin sit on eriasia mutta tuskin näin on ollut koska kuskin asenne ollut muutenkin aika paskaa.

25.08.2024 16:15:26
#643561 [+2] Piilota Suosittele

>>643560
Jep, toki asia on kesken. Arvostan suuresti jos Stora Enso korvaa, sekä tekee jatkosuunnitelman alueelle että mites tästä eteenpäin? Jos kiistävät vastuun ja ovat mulkkuja niin osake kyllä lähtee laskuun

[ 12 viestiä | ]