Lisää jatkoa Sonic-elokuvan kunnialle Lisää jatkoa Sonic-elokuvan kunnialle
komentaja kittenson komentaja kittenson
Nigle me this Nigle me this
NN im kinda disappoint NN im kinda disappoint
Tulista Tulista
Esko + Ismo Esko + Ismo
Modern first world pröblems Modern first world pröblems
o7 o7
Puntti koira autoilee Puntti koira autoilee
Tou-kan :D Tou-kan :D
paperi paperi
ääni ja murskauspornoa ääni ja murskauspornoa
Kohtuullinen pyyntö Kohtuullinen pyyntö
Muinainen jojo-temppuilija Muinainen jojo-temppuilija
Herkku Herkku
Aloituspakkaus prismaan Aloituspakkaus prismaan
Muu muu Muu muu
Onko tuttua? Onko tuttua?
2 Girls 1 Cup 2 Girls 1 Cup
Leif is hagert Leif is hagert
kissanpentu ja koira kissanpentu ja koira
Hahaha Hahaha
Man's death Man's death
Keppustelua Keppustelua
 519 näyttökertaa, 10 viestiä, 4.56 MB, 1 tiedosto, 13.08.2024 19:20:52
[ + 7 | ]
👑 Plussatuin 13.08.2024.

Kurskin timelapse


ukraina

(169)  · 

sota

(173)  · 

kursk

 · 

hyökkäys

(32)  · 

kartta

(48)  · 

aikajana

 · 

tilannekuva

14.08.2024 10:41:08
#641459 [+1] Piilota Suosittele

Ukrainalaiset tai ainakin jotkut niistä ovat lopultakin omaksuneet läntisen taistelutavan ja kaluston käytön.

Eivät jää jauhamaan poteron eteen jos sen asukas ei suosiolla antaudu, vaan kiertävät sen jättäen kypsymään ja perästä tulevien hoideltavaksi.
Venäläiset saa juosta tukka putkella, kun eivät tiedä minne Ukraina seuraavaksi iskee, eikä porukkaa ole tukkimaan joka reikää.

14.08.2024 11:32:07
#641470 [+1] Piilota Suosittele

>>641467
Toi oli yksi iso riski, jonka Ukraina otti. Lännelle ei tietenkään edes kerrottu mitään operaatioturvallisuuden takia. Saa nähä mihin toi kehittyy. Mielenkiintoisia aikoja elämme

14.08.2024 11:58:18
#641475 [+-] Piilota Suosittele

>>641470
Indeed my black friend, en ole kuullut pahaa sanaa ja nyt on vissiin yhdeksäs päivä jo. Ehkä koska kaikki iloitsevat murhaamisen tuomista murhaajan tontille.

14.08.2024 19:25:17
#641553 [+-] Piilota Suosittele

>>641425
Tuskin tuolla meno kuitenkaan on ku Butšassa aikonaan. Ja mitä oon noita mielipide videoita katellu nii kyllä siellä saa maatuska vähän kyytiä saadakki. Ja on ihan hyvä tuoda realismi sen "tavallisen venäläisen" silmille.

>>641470
Ihan vekkuli käänne koko hommassa, mutta toivottavasti ei tule nenille pahasti tuolla. Ite kyllä uskon et nää hyökkääjät on niitä venäläisiä, jotka taistelee Ukrainan riveissä.

16.08.2024 20:29:12 | 20:38:20
#641950 [+-] Piilota Suosittele

>>641940
Mjoo, Ukraina on antanut yleisen 2 päivän odotuspäivän, mutta joissain asioissa Ukraina tiedottaa ite jo samantien. Sitten on vahvistuksia ryssiltä, eli joku lataa tik tokkiin kun meijän lentokenttää pommitettiin ja videosta voidaan paikantaa onko tää aito ja missä kuvattu? Eli viive tavallaan on, mutta monissa eri tapauksissa se saattaa tulla lähes reaaliajassa. Esimerkiks jos Kiovassa annetaan ilmahälytys ni aika heti tieto siitä leviää.

Sitte taas Ukrainalaiset kurskissa? No siitä ei varmasti tule mitään, ellei Ukraina erikseen halua niin. Kännykkäkielto jne sekä sateliiteilla kestää pyörähtää maapallon ympäri. Ja vaikka sateliiteissa näkyiski jotain, ei ne niitä heti julkase. Silloin on viivettä. Jos sua kiinnostaa open sorsa niin tsekkaa toi: https://liveuamap.com

[ 10 viestiä | ]