Rat Rat
lol :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD lol :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ajava majava Ajava majava
Fug yah! Fug yah!
iida palosaari iida palosaari
Valonkaupunki 2021, Jkl Valonkaupunki 2021, Jkl
eksyksissä eksyksissä
crystall guns crystall guns
Picard piccolo kikkolo Picard piccolo kikkolo
Briorideedid Briorideedid
Köysi Köysi
Ihana nainen Ihana nainen
luolamaalauksia luolamaalauksia
Piri toimii Piri toimii
Kuinka muut maat sotivat? Kuinka muut maat sotivat?
hello old friend hello old friend
eiffel tornia rakentamassa 1888 eiffel tornia rakentamassa 1888
lol :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD lol :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
tappavat sanat tappavat sanat
sex fantasies sex fantasies
Question everything Question everything
Fiksu tyttö Fiksu tyttö
Vihreät de gröönä ding dong! Vihreät de gröönä ding dong!
Kyberneukkula Kyberneukkula
 762 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 22.02.2018 02:20:02
[ + 5 | ]

nyt alkaa tapahtuu

[8029] [0.jpg] [0.04 MB] [399x670] [] []
0.jpg

mervi

 · 

mansikat

 · 

matti nykänen

(8)
26.03.2018 18:20:39 | 18:21:44
#41768 [+-] Piilota Suosittele

"Matti "kukkarossa" Nykänen (s. 17. heinäkuuta 1963 Jyväskylässä) on suomalainen tosimies, kansallisfilosofi, esimerkkihenkilö, nimeämätön mäkihypyn kuningas, mallikansalainen ja kiivas alkoholin ja väkivallan vastustaja.
Hän on raivoraitis absolutisti. Matti on periaatteiltaan niin vakaa, ettei hän nauti edes yskänlääkettä sen sisältämän pienen alkoholimäärän vuoksi.
Erään jyväskyläläisen koulun seinällä on Nykäsen päästötodistus, jonka numerot ovat kaikki kymppejä. Peruskoulusta asti Suomen nuorille ollaan opetettu, miten Matti Nykänen on hieno (ja raitis) mies. Hän ei ole ikinä ottanut yhteen poliisin kanssa, eikä hänellä luonnollisesti ole rikosrekisteriäkään. Hän ei myöskään ole koskaan pahoinpidellyt ketään eikä ärsyttänyt ketään niin paljon, että tämä olisi pahoinpidellyt hänet. Matti on myös tunnettu herrasmies.

Matti on valittu jo kuudeksannettatoistakymmentä kertaa peräkkäin ja kolmannettatoistasataa kertaa allekkain Suomen Mensa ry:n yliälymestariksi älyllisten saavutuksiensa vuoksi.
Hyppymenestyksestään huolimatta Matilla on jo vuosikausia ollut aina Matti kukkarossa. Tämä johtuu siitä, että heti uransa lopetettuaan Masa tunnettuna hyväntekijänä jakoi kaikki palkintorahansa Punaiselle Ristille, sotaveteraaneille ja lastenklinikan kummeille.
Suomalaisilla vanhemmilla onkin tapana kehottaa lapsia elämään elämänsä yhtä viisaasti ja hyvin kuin Matti."

[ 2 viestiä | ]