tissit tissit
Apache pikkujoulut 1998 Apache pikkujoulut 1998
Kun koronastrategia pettää Kun koronastrategia pettää
sähköajoneuvot sähköajoneuvot
Suunta-aivo Suunta-aivo
Sabaton - 40:1 Sabaton - 40:1
Kummeli - pääministeri Kummeli - pääministeri
Alkaa usko mennä itselläkin. Alkaa usko mennä itselläkin.
peljätkää vitu homot :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD peljätkää vitu homot :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
palavat materiaalit palavat materiaalit
Kuu ukko laulu Kuu ukko laulu
Hissi käy ylhäällä Hissi käy ylhäällä
Räv viftar på svansen Räv viftar på svansen
Puuha Pete Puuha Pete
hei nekrut :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD hei nekrut :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Vlanna Purin? Vlanna Purin?
Nönnönnöö Nönnönnöö
puhelu puhelu
Onnea Ruotsi, saitte mussukan takaisin! Onnea Ruotsi, saitte mussukan takaisin!
olutta on... olutta on...
Päivän harjoitus: Ota se hellästi suuhun Päivän harjoitus: Ota se hellästi suuhun
Jeesus kerjäsi sitä ja sinä olet seuraava. T: Amerikan Benkku Jeesus kerjäsi sitä ja sinä olet seuraava. T: Amerikan Benkku
Estonistaja Estonistaja
Pekka Virta Pekka Virta
 814 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 22.02.2018 02:20:02
[ + 6 | ]

nyt alkaa tapahtuu

[8029] [0.jpg] [0.04 MB] [399x670] [] []
0.jpg

mervi

 · 

mansikat

 · 

matti nykänen

(8)
26.03.2018 18:20:39 | 18:21:44
#41768 [+-] Piilota Suosittele

"Matti "kukkarossa" Nykänen (s. 17. heinäkuuta 1963 Jyväskylässä) on suomalainen tosimies, kansallisfilosofi, esimerkkihenkilö, nimeämätön mäkihypyn kuningas, mallikansalainen ja kiivas alkoholin ja väkivallan vastustaja.
Hän on raivoraitis absolutisti. Matti on periaatteiltaan niin vakaa, ettei hän nauti edes yskänlääkettä sen sisältämän pienen alkoholimäärän vuoksi.
Erään jyväskyläläisen koulun seinällä on Nykäsen päästötodistus, jonka numerot ovat kaikki kymppejä. Peruskoulusta asti Suomen nuorille ollaan opetettu, miten Matti Nykänen on hieno (ja raitis) mies. Hän ei ole ikinä ottanut yhteen poliisin kanssa, eikä hänellä luonnollisesti ole rikosrekisteriäkään. Hän ei myöskään ole koskaan pahoinpidellyt ketään eikä ärsyttänyt ketään niin paljon, että tämä olisi pahoinpidellyt hänet. Matti on myös tunnettu herrasmies.

Matti on valittu jo kuudeksannettatoistakymmentä kertaa peräkkäin ja kolmannettatoistasataa kertaa allekkain Suomen Mensa ry:n yliälymestariksi älyllisten saavutuksiensa vuoksi.
Hyppymenestyksestään huolimatta Matilla on jo vuosikausia ollut aina Matti kukkarossa. Tämä johtuu siitä, että heti uransa lopetettuaan Masa tunnettuna hyväntekijänä jakoi kaikki palkintorahansa Punaiselle Ristille, sotaveteraaneille ja lastenklinikan kummeille.
Suomalaisilla vanhemmilla onkin tapana kehottaa lapsia elämään elämänsä yhtä viisaasti ja hyvin kuin Matti."

[ 2 viestiä | ]