Talousasiantuntija ja pyöräjäbä Talousasiantuntija ja pyöräjäbä
särmänä särmänä
Persu kuvakommentti Persu kuvakommentti
forgodden webbins forgodden webbins
Hissilappu Hissilappu
Totuus pihveistä Totuus pihveistä
Snell-man Snell-man
matut arvostaa matut arvostaa
hidler hidler
wc paper fail wc paper fail
Huijaus Huijaus
Tyhjä Tyhjä
Hiljaa Hiljaa
mamut autossa mamut autossa
haha benis haha benis
Loppu se puuhun nojaaminen saatana Loppu se puuhun nojaaminen saatana
White power White power
whad is love whad is love
armeija armeija
huutista huutista
Slayjerin pesukone Slayjerin pesukone
woodehhh woodehhh
Perskeko, suomen myyjät Perskeko, suomen myyjät
Mustat sotkee valkoiset siivoo Mustat sotkee valkoiset siivoo
 727 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 21.03.2024 15:02:59
[ + 2 - | ]

helsinki

[68994] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [640x529] [] []
tiedosto.jpg

21.03.2024 19:24:29
#607803 [+3] Piilota Suosittele

Helsinkiin / pk seudulle muuttaminen vaatii jonkin sortin mielenhäiriön, syntyminen on sen sijaan alusta asti sopeutumista.

Helsingissä - vantaalla sekakäyttäjänistit, mamut, mielenterveys (moni)ongelmaiset, "kylän ainoat homot", julkipervot jne vekkulit löytävät paljon kaltaistaan seuraa ja ryhmässä on voimaa, samalla myös tyhmyys tiivistyy.

Helsingissä on myös hieman hintavampaa asua kuin muualla "periferiassa" mutta säästää voi dyykkaamalla esim.vaatteet jolloin jos olet hieman latva-B2 ei haittaa jos kuljet jonkun -60 luvun ruutupöksyissä ja takkisi on -70 luvun räiskyvä lakkanailonista tai polyesteristä kursittu leveä kauluksinen hilseilevä hirvitys, saat tämän muoti ilmeesi ansiosta tilaa julkisissa kun kanssamatkustajat diagnosoivat sinut hulluksi 0,5 sekunnissa ja "kohteliaasti" tekevät sinulle tilaa.

[ 5 viestiä | ]