Ylim. pultteja. Ylim. pultteja.
DORA DORA
Kiltti tessu tseh tseh 2 Kiltti tessu tseh tseh 2
Paras leffa Paras leffa
Alexis texas Alexis texas
aku aku
Kun ei ollut ylämäkeä Kun ei ollut ylämäkeä
Kun ilmastokriisi muuttui ilmastointikriisiksi. Kun ilmastokriisi muuttui ilmastointikriisiksi.
This is the most retarded thing i've seen in a long time. This is the most retarded thing i've seen in a long time.
Cod comedy tj Cod comedy tj
Cyberpunk Luolasto - Hotel California Cyberpunk Luolasto - Hotel California
Sandels Sandels
Elokapina-chan best owo -Halla-aho Elokapina-chan best owo -Halla-aho
Bernard w2 Bernard w2
Pitsasirkus 1 Pitsasirkus 1
Kuljetus Kuljetus
Welcome To Finland eli WTF Welcome To Finland eli WTF
Even more batteries Even more batteries
nyt lähette siitä >:3 nyt lähette siitä >:3
Nat geo behind the scenes Nat geo behind the scenes
rakel rakel
ohhooohh ohhooohh
No johan se selvisi.. No johan se selvisi..
Huomaa ikäsuositus Huomaa ikäsuositus
 621 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 21.03.2024 15:02:59
[ + 2 - | ]

helsinki

[68994] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [640x529] [] []
tiedosto.jpg

21.03.2024 19:24:29
#607803 [+3] Piilota Suosittele

Helsinkiin / pk seudulle muuttaminen vaatii jonkin sortin mielenhäiriön, syntyminen on sen sijaan alusta asti sopeutumista.

Helsingissä - vantaalla sekakäyttäjänistit, mamut, mielenterveys (moni)ongelmaiset, "kylän ainoat homot", julkipervot jne vekkulit löytävät paljon kaltaistaan seuraa ja ryhmässä on voimaa, samalla myös tyhmyys tiivistyy.

Helsingissä on myös hieman hintavampaa asua kuin muualla "periferiassa" mutta säästää voi dyykkaamalla esim.vaatteet jolloin jos olet hieman latva-B2 ei haittaa jos kuljet jonkun -60 luvun ruutupöksyissä ja takkisi on -70 luvun räiskyvä lakkanailonista tai polyesteristä kursittu leveä kauluksinen hilseilevä hirvitys, saat tämän muoti ilmeesi ansiosta tilaa julkisissa kun kanssamatkustajat diagnosoivat sinut hulluksi 0,5 sekunnissa ja "kohteliaasti" tekevät sinulle tilaa.

[ 5 viestiä | ]