>>605391 Suomenkielessä on hankala tilanne, kun sama sana sukupuoli tarkoittaa sekä biologista- että henkistä sukupuolta. Englanniksi se on helpompaa. Sex ja gender.
>>605392 Ei se oikeastaan silti ole hankalaa, koska on olemassa vähintään kolmas, jossa määrittely ei mene biologiankaan osalta yks yhteen kummankaan kanssa.
Jos väittää olevansa Valo Vesikauris, se ei ole henkilökohtainen mielipideasia. Se on väkivaltaa itseään kohtaan ja siitä on syytä joutua pakkohoitoon.
>>605419 Tokko Thaikuissa ainakin 9/10 ole näitä biologisesti miehiä, joihin länsituristi usein hyvin tukevassa humalassa vahingossa sekaantuu. Sikäli outoa, että luokitellaan paikallisittain kolmanneksi, jos kuitenkin idea on esittää naista, mutta ei kuitenkaan vehkeitä uskalla mennä poistamaan. Eli jätetäänkö tähänkin se mahdollisuus viellä peruuttaa, jos ei enää länkkärituristi haksahda samaan tapaan, kuin nuorempana.
>>605428 Sehän näissä juuri on ongelmana kun ei sinne hoitoon pääse / joudu, vaan aina sitä avohoitoa jossa luotetaan että nämä pipipäät syö ne lääkkeensä ja pysyy niiden avulla järjellisessä käytöksessä seuraavaan terapia käyntiin tai lääkärin tapaamiseen asti, johon on se 1-3kk ja silloinkin riittää jos osaa puhua riittävän selväpäisiä tai sekin ettei ilmaise olevansa vaaraksi itselleen tai muille ihmisille.
>>605730 Meillä on vissiin samaan aikaan erimielisyyttä ja samanmielisyyttä siinä määrin, ettei ole järkeä jatkaa luolastossa. Kaikki muut tylsistyy hengiltä jos avataan pidemmälle.
[
25 viestiä
|
]
⭰
Joulupukki on meth
Tissiä
seinähullun kokkinurkkaus
Minun valinta
animejäbä voitti
hr-nauta
normaalien naisten illanvietto
Voittamaton loppuvastus
Ihana prinsessa
Tiskivuori, katselija, keep gleim ja Markon pallopsykoosi
ihana nainen
hyviä jyviä
36 faktaa 36 sukupuolesta
Valkoinen patriarkka 🤢🤮
Kassialma
nyt on psykoosit
ma tahto
Suvi "talousnero" Auvinen
Propagandaa oppikirjassa: "Haluatko antaa mediatilaa pelkoj
Sukupuoli
Kyllä tälläset vilkkumaat pitäisi laittaa pakkohoitoon