Pikkuisen vain hukkasin rahat Ja Tytti loput. Uniper, juniper, vitun köyhät ne sähköä käyttää ja johonkin voorttumiin on sijoittanut. Tony Blair antaa rikkaille Saudien rahat, kärvistelkää köyhät.
Kuulin semmosen termin aikoinaan kuin "Revolving Doors". Kuvaa sitä miten nää roistot vaihtaa virkoja keskenään tavalla jolla heitä ei voida saattaa koskaan vastuuseen. Tehdään paskaa tilaustyönä ja sitten hypätään sivuun valokeilasta.
Meidän tehtävä kansana olisi ehdottomasti olla unohtamatta heidän rikoksiaan meitä kohtaan, ja suorittaa oikeudenjako itse, siinä missä laki ei siihen pysty. Jos emme tee tätä ja jatkamme nykyisen mallin tukemista, olemme ansainneet kurjuuden.
Ikävä kyllä Fortumilla ei ois ollu varoja pitää Uiperia pystyssä. Saksakin kippasi sinne reilusti yli 20 miljardia, toisaalta nyt se taas tuottaa ja heillä oli poliittiset koko ajan avaimet kädessä kaasun hinnan muodostumiseen. Uskon, ettei kaasun hinnan muodostumisen päätöksiä olisi tehty edelleenkään, jos Fortum omistaisi Uniperin, koska kyseessä ei edelleenkään olisi olleet saksan omat rahat.
[
5 viestiä
|
]
⭰
Vihreä pissa, Sannat ja Suomineito
Vittu että Marin on perseestä.
ei panikoida
Teiniprinsessa Sanna
Sannan flow haahuilut
Torille!
Tynkkynen ja Prinsessa
Turun sanomat
Pimppihallitus osaa.
shakkimestari
Verovaroin kustannettua jauhoa mmm...
Pulushakki ja Pyhä Sanna
Pääministeri
Vastaus ohessa!
Šakkia mongolin kanssa
Musk
Tärkein ateria
Hyvä perse ministeri
Marin ja vaaleanpunainen pantteri
Hutisaloa sormetuttaa
Jauhojengin johtaja istuu veromarkkojen ympäröimänä