Ota nenäliina Ota nenäliina
ruotsalaismainen-kuvakommentti ruotsalaismainen-kuvakommentti
Omituinen otus Omituinen otus
koostevideo koostevideo
paulig kahvin oikeinkäyttöä paulig kahvin oikeinkäyttöä
Vain muutaman venakon tähden Vain muutaman venakon tähden
kissojen juttu :3 kissojen juttu :3
ALLAHY AKBARRRRRRRRRR ALLAHY AKBARRRRRRRRRR
oon toi heppa oon toi heppa
Tulkoon vesimelonisiivu Tulkoon vesimelonisiivu
Ikkunaa taputtelen tassuilla Ikkunaa taputtelen tassuilla
kissat kissat
Erilaista raiskausta Erilaista raiskausta
Julius Julius
Täällä voi maksaa Eurolandin euroilla Täällä voi maksaa Eurolandin euroilla
näin kohdellaan eläimiä/oikein kasvatettu näin kohdellaan eläimiä/oikein kasvatettu
Tykkään pakkausmuroista! Tykkään pakkausmuroista!
Maailman kaunein runo Maailman kaunein runo
Mäy! Mäy!
Hyllyntyhjennysapulainen Hyllyntyhjennysapulainen
vettä vettä
GIBS GIBS
Your feeble hairs are no match for my börhness ;3 Your feeble hairs are no match for my börhness ;3
I fits :3 I fits :3
 402 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto, 15.09.2022 08:08:47
[ + 7 - | ]

Yle hävisi Ruotsin vaalit.

[67522] [20220915_080804.jpg] [0.07 MB] [500x562] [] []
20220915_080804.jpg

yleisradio

(63)  · 

ruotsi

(143)  · 

vaalit

(56)
15.09.2022 08:32:49
#598865 [+9] Piilota Suosittele

Nämä on kyllä hauskoja, kun "puolueettomat" politiikan toimittajat näyttävät suoraan mitä mieltä ovat lopputuloksesta.

Muistan hyvin kun Trump valittiin.
Kaikki hehkuttivat kuinka nyt tulee naispresidentti ja tulosten jälkeen joka sorkka seisoo hiljaa ja suu auki.

15.09.2022 18:20:26
#599065 [+4] Piilota Suosittele

Nyt näyttää kuviin päässeen aito Vulva-driving-sucker-mom, joka takuuvarmasti ihannoi pridea ja haluaa ihanaa kulttuurista arabivärinää Suomeen ja Ruotsiin.

Ymmärtämättä, että arabivärinä tarkoittaa muun muassa katoilta lähteviä sateenkaaria.

15.09.2022 19:07:36 | 19:10:59
#599088 [+4] Piilota Suosittele

>>599087
Se on kyllä kumma, että tänä päivänä yhdessä jos toisessa työpaikassa korostetaan objektiivisuutta ja yleistä toisten suvaitsevaisuutta (tosin nyt on tullut jo liikaakin tätä safe space -shittiä, koska aina ei vain voi olla kivaa ja fantsua), mutta Yle sitten oikein valitsemalla valitsee subjektiivisimmat ja hörhöimmät tyypit listoilleen.

Mutta helppokos se on valita niitä subjektiivisia samanlaisia ihmisiä, kun saa rahansa veronmaksajilta eli on jälleen julkisen puolen suojatyöpaikkoja täynnä oleva tuottamattomien ihmisten muovinen suojakupla.

On muuten mahtava tämä EK:n Hyvä Yritys -kampanja. "Meidän äiti tekee teidän äitien työpaikat!"

Ja juuri näinhän se asia on. Ilman yksityistä puolta ja tuottavia yrityksiä ei ole varaa julkisen puolen työpaikkoihin. Ei niihin turhiin ja tarpeettomiin - mutta ei niihin aidosti tarpeellisiinkaan kuten hoitajiin, poliisiin, palomiehiin.

Tuokin Ylen subjektiivisuutensa näyttävä mielipidetoimittelija saa palkkansa meiltä veronmaksajilta. Hänen pitäisi ymmärtää kunnioittaa asiaa ja osata olla objektiivinen. Mutta ei, koska Yle. Kyseinen lafka pitäisi todellakin siivota. Säästöjä saataisiin.

16.09.2022 18:12:15
#599412 [+2] Piilota Suosittele

>>599088

Syksyn saapuessa kunnolla, alkaa suomalaisille selvitä kupletin juoni. Maailmalle on varaa heittää 17 miljardia, mutta ei suomalaisille työn tekijöille.

[ 6 viestiä | ]