burn out burn out
Sittari Sittari
Brass Against Brass Against
hyvää isänpäivää hyvää isänpäivää
Näpit irti meidän lapsista Blackvomit LGBT lastenraiskaaja Näpit irti meidän lapsista Blackvomit LGBT lastenraiskaaja
fugg nigolai fugg nigolai
Niinistö näki luolaston Niinistö näki luolaston
Brandish 3: Spirit of Balcan (PC-98) - Desert Brandish 3: Spirit of Balcan (PC-98) - Desert
suomalaiset poliisit suomalaiset poliisit
tissit tissit
omnomnom omnomnom
Virolaiset on vähän erilaisia Virolaiset on vähän erilaisia
Sähgöaudon aggu Sähgöaudon aggu
tikku tikku
Natsit huijas näitä kaikkia ja valehteli että Saksa on Saksa Natsit huijas näitä kaikkia ja valehteli että Saksa on Saksa
Neekerit tekee kyllä paljon parempia autoja ku Natsit Neekerit tekee kyllä paljon parempia autoja ku Natsit
mitäs se raineri? mitäs se raineri?
Vein tölkkejä Vein tölkkejä
Uitmester Uitmester
natsapuri natsapuri
millane päivä luolastos tänää? millane päivä luolastos tänää?
Hitler asetti ensimmäisenä eläin- ja luonnononsuojelulakeja Hitler asetti ensimmäisenä eläin- ja luonnononsuojelulakeja
Nieminen Nieminen
ihana nainen ihana nainen
 402 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.36 MB, 1 tiedosto, 19.08.2022 11:19:04
[ + 5 - | ]

Näitä nyt ilmestyy..

[66695] [20220819_111320.jpg] [0.36 MB] [1186x2864] [] []
20220819_111320.jpg

trust me

 · 

sanna

(129)
19.08.2022 11:21:44
#593463 [+1] Piilota Suosittele

Joudun kyllä sanomaan, ettei ollut mikään kovin kunniakas päivä journalismille tänään.

Laatumedioilta unohtui ihan perusasioita skuupin kiilto silmissä. Mentiin aivan halpaan, tunnetun salaliittohöppänän ja PVL-tyypin kehittelemään ja Ylilaudalla tietoisesti vahvistettuun vedätykseen "jauhoista". Annettiin tälle uskottavuutta monen median toimesta. Asia joka olisi parilla pienellä tarkistuksella selvinnyt. YLE kehtasi vielä iltauutisissa nostaa "epäilyt huumeista" esiin, vaikka tuossa kohtaa tuo oli jo käytännössä höpöjutuksi todettu

Enkä myöskään näe, että tuon bilevideon uudelleenjulkaisussa on oikein mitään erityistä yhteiskunnallista merkitystä. Pääministerin yksityisyyden suoja on toki alhaisempi kuin muiden, mutta jään silti miettimään jopa julkaisun lainmukaisuutta. On sillä videolla muitakin kuin Marin.

Kyllä minä ymmärrän että tästä asiasta uutisoidaan. Itse en tuossa mitään paheksuttavaa hakemallakaan näe, korkeintaan huonon musiikkimaun. Mutta ehkä joku näkee. Laatumedioilta odottaisin kuitenkin lähdekritiikkiä journalistin ohjeiden mukaisesti, nyt se petti. Eikä asian käsittely vaadi mitenkään tuon selkeästi yksityisen videon uudelleenjulkaisua. Varsinkaan kun siinä ei mitään laitonta ole, tavanomaista juhlintaa.

Pieleen meni usealta medialta ja suoraselkäistä olisi tunnustaa että näin kävi. Liski Iltalehdestä jo sentään puoliksi myönsi virheensä.

19.08.2022 15:06:31
#593584 [+-] Piilota Suosittele

Vaikka joka sana olisi totta, niin en pitäisi minään. Se ei kuulu yhtään kenellekään, että onko parisuhde avoin vai ei, ja vain silläkään on merkitystä, että vetääkö itse viivoja vai ei.

19.08.2022 16:09:46
#593628 [+2] Piilota Suosittele

>>593584

Vaikka huumepäissään päätösissä ollaan. Ei se haittaa ketään. mannerheim oli myös päissään. Kyse on kahden täysin eri kaliperin ihmisistä.

[ 4 viestiä | ]