Piri toimii Piri toimii
Bbsuomi Bbsuomi
Kukko Pärssisen kuolemasta 10 vuotta Kukko Pärssisen kuolemasta 10 vuotta
Chad teknokratia Chad teknokratia
ilmainen matka ilmainen matka
Harmin lista Harmin lista
wPaint wPaint
aivastus aivastus
herra genraali herra genraali
Hauskat kuvat Hauskat kuvat
i hate niggers i hate niggers
Ylivieskan prisma Ylivieskan prisma
Lapissa ja Kainuussa rähistään Lapissa ja Kainuussa rähistään
My Dog My Dog
Li andersson Li andersson
Viiksiniekat Viiksiniekat
energy drink energy drink
putoaminen putoaminen
Manne kollaasi Manne kollaasi
new Eva braun new Eva braun
Small child Small child
Mainos Mainos
runkkari runkkari
aku ankka pillua vailla aku ankka pillua vailla
 473 näyttökertaa, 9 viestiä, 1.47 MB, 1 tiedosto, 05.08.2022 18:31:10
[ + 0 | ]

Uusi alunen tietokoneen vieruspöydälle

[66323] [20220805_182136.jpg] [1.47 MB] [1440x2560] [] []
20220805_182136.jpg

pöytä

(37)  · 

alusmatto

 · 

fernet branca

05.08.2022 22:10:04
#590147 [+-] Piilota Suosittele

Jaan tähän littyvän kehittämäni juoman, jonka nimi on Tervashamppoo. Tuopillinen lonkeroa johon tiputetaan shotti Fernet-Brancaa. Maistakaa ja yllättykää. Ei saa kopioida [OC].

06.08.2022 02:58:34
#590182 [+-] Piilota Suosittele

>>590147
No voi vittulan väki jos nää kerran saat jakaa herkkureseptejäs niin kyllä määki!

Pussi Maggin lasagne-ainesta, puolisen litraa maitoa, pussi makaroonia ja nelisatarammanen jauheliha.
Nussinnassi se jauheliha paistinpannulla kypsäksi, heitä sekkaan se Maggi ja sitte maitua siihen kaveriksi. Anna ässehtyä vähän aikaa. Samalla kuitennii keittelet sitä makaroonia kahella lihaliemikuutiolla semmoseksi, että mennee ihan mussun-nussun. No ja sitte kaajat makrut ja jauhelihan issoon astijaan mikä kestää lämpyä ja laitat sen maustepussin ohojeitten mukkaan uuniin.

Mutta helevetin tärkiä juttu on se, että ei nouvvata sitä maustepussukan ohojetta juuston suhteen. 50 vitun grammaa? PASKAT! 500 grammaa ja helevetin vahavaa vielä kaiken lisäksi, eli ei mittään perkeleen mautonta mössyä vaan punasta ja mustaa leimaa se olla pithää.

06.08.2022 04:00:08
#590204 [+-] Piilota Suosittele

>>590147 no jos drinkkiä aletaan aletaan vääntämään niin Nokitan rommi-colalla. Ostetaan torstaina tarvikkeet, vanilja tanko, captein Morgania 0.5L pullo, pari (2) limeä, jääpalapusseja ja og coca cola. jääpussi täytetään vedellä ja nakataan pakkaseen (jääkaappi-pakastimesta se kylmempi, vanilja tanko leikataan pituus suunnassa halki ja molemmat puolet nakataan rommipulloon ja pistetään pullo jääkaappiin (jääkaappipakastimessa se lämpimämpi puoli), cola pullo kanssa sinne jääkaappiin, limet voi leikata ennen tarjoilua seuraavana päivänä. Kaikki on kylmää ja maustunutta. pilkotaa lime 8 osaan eli 16kpl. lime siivua. Pitkään lasiin ensin 2lime siivua sitten joka kerran kun lasi on tyhjä lisätään yksi, sitten lasiin lisätään reilusti jäätä (jotka on otettu jääpalapussista pois), rommia niin paljon että limet peittyvät ja max.1/3 lasista rommilla, lisätään coca-colaa niin paljon että sekoitus muuttuu coca-colan väriseksi. Voi tarjoilla sateenvarjolla tai pillillä.

[ 9 viestiä | ]