Muutama kuva 3. Muutama kuva 3.
pokemon rage pokemon rage
Ismo tunteella Ismo tunteella
Hyi kauhea Hyi kauhea
rest in rip my sweat prince ;(((( rest in rip my sweat prince ;((((
Saudi Saudi
comfy comfy
Muistakaa olla äänestämättä Muistakaa olla äänestämättä
armeija armeija
Iste murha Iste murha
Ninja turtles Ninja turtles
muonidus muonidus
Petteri kantaa vastuuta Petteri kantaa vastuuta
automerkit automerkit
kuka muistaa kuka muistaa
Tintti Ruotsissa Tintti Ruotsissa
Persu kuvakommentti Persu kuvakommentti
Kepu Kepu
pizza pizza
I've Been Waiting for You Tyrone I've Been Waiting for You Tyrone
suvakki poliisin kyydissä suvakki poliisin kyydissä
Mitä porukkaa Mitä porukkaa
huutista huutista
Master chef Master chef
 780 näyttökertaa, 8 viestiä, 7.98 MB, 1 tiedosto, 06.06.2022 15:44:59
[ + 5 - | ]

Vegaanius on propagandaa

[64900] [tiedosto.mp4] [7.98 MB] [576x1024] [] []

06.06.2022 18:14:23
#575997 [+4] Piilota Suosittele

>>575974
Veganismius on mielen sairaus. Mulla yks tuttu rupes vinkumaan, että on nähny kauhufilmejä siitä miten lehmiä kohellaan paskoissa firmoissa. Lopetti punasen lihan syönnin. Seuraavana listalla oli kana. Sitten kala. Nyt se syö jotaki saatanan sieniä ja marjoja, painaa 40 kiloa ja vetää kourakaupalla erilaisia troppeja rautajuomista lähtien että pysyy nippa nappa elävien kirjoissa.

Sen äijä sentään söi vielä joitakin vuosia sitten lihaa, mutta vaan luomia. Sitten jäi sekin pois ja nyt ei taida maistua herkkuna ku kala ja jos sekin vaan on eettisesti kuollutta.

Ei kai siinä, aikuset saa tehä mitä haluaa, mutta jos söis niin ku ihimiset niin ei tarvis juosta lääkärillä selittämässä outoja kipuja ja vampyyrin valkosta olemusta.

06.06.2022 19:45:06
#576044 [+-] Piilota Suosittele

Emme vielä tiedä mitä kaikkea saamme lihasta, kalasta TAI kanasta, mutta jotain mitä ei voi korvata rauta- tai B-12 -vitamiinilisillä. Se on selvä asia - tutkittu asia.

Jos vegaanit voisivat pitää yhden päivän lihapäivänä, se pelastaisi paljon. Aivot tarvitsevat lihaa.

07.06.2022 00:52:50
#576127 [+-] Piilota Suosittele

Itsetuhoinen tai en, kyllä vaan tähtään siihen, että vähentäisin lihan määrää vielä nykyisestäkin rajusti. En mä mitään vegaaniutta tavoittele, kuten ei tavoittele nekään, jotka esittäytyvät vegaaneina. Aina niillä on jotain nahkavaatteita ja lemmikkejä kuitenkin, mutta en millään tavalla pysty kuvittelemaankaan, että ihminen sekasyöjänä tarvitsisi edes joka päivä eläinkunnan tuotteita.

[ 8 viestiä | ]