Valkoinen karvamatto Valkoinen karvamatto
antiikki kassakaappi antiikki kassakaappi
PIERAISIN JUST PALLOON ;D;D PIERAISIN JUST PALLOON ;D;D
Hui Hui
Balls of steel Balls of steel
mitä musta mies osaa tehä parhaiten mitä musta mies osaa tehä parhaiten
Huutista Huutista
Korona on saatanasta Korona on saatanasta
Luolastolaiset pesemässä autoja Luolastolaiset pesemässä autoja
innovatiivinen ratkaisu innovatiivinen ratkaisu
Olvi III arvostelu 16.10.2009 Olvi III arvostelu 16.10.2009
Hätähän se tuli Hätähän se tuli
Volga Volga
potkuttaa :3 potkuttaa :3
Kakkihäteä Kakkihäteä
Ryppy ja koronavirus osa II Ryppy ja koronavirus osa II
Lentsikka Lentsikka
Bow wow Bow wow
Hähää! Hähää!
sikailua sikailua
Homo-harrilla mennyt veska hukkaan Homo-harrilla mennyt veska hukkaan
Panik Panik
Oikein Oikein
äänen avausta äänen avausta
 795 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 27.05.2022 03:57:45
[ + 2 - | ]

Pravda ja tärkeät uutiset

[64678] [tiedosto.jpg] [0.08 MB] [720x567] [] []
tiedosto.jpg

hs

(5)  · 

hihhulit

27.05.2022 05:05:00
#573714 [+1] Piilota Suosittele

Itse uutinen on hupaisa kertomus kuinka mikään ei toimi kun 3-erilaisen taustan omaavan taloyhtiön pitäisi jakaa yhteispihan velvoitteet.
1 talo oy on asiakasomisteinen jonka omistajille arvon säilyminen ja viihtyisyys on tärkeää.
2 talo yhtiö on jonkin sortin kommuuni joka haluaa korjata kaiken itse, mutta silti kaikki on vähän vinksin vonksin.
3 talo onkin sitten kovan rahan vuokra oy:n omistama mikä ei välitä muusta kuin että rahaa tulee, isännöitsijää ei saa kiinni, huoltomies ei tee korjauksia kun ei lupaa, kaikki on uudessa talossa sfinksin sfonksin kun vastuulle kuuluvan (yhteisen) roskakatoksen ovikin on ollut 7kk korjaamatta.

27.05.2022 11:32:32
#573756 [+-] Piilota Suosittele

Ei sinänsä yllätä tuo käyttäytyminen. Auto jätetään mihin tahansa paikkaan, missä haittaa on. Esim. Purku-alueelle. Ei ole yksi tai kaksi kertaa kun on somppu ajanut autonsa suoraan takalaitanostimen alle.. Kun huudan laudalta, että mitä touhuat, niin minä käydä tuolla. Sitten vasta alkavat tajuta kun lasken 18 tynnyriä kaljaa alapäin ja katson jaksaako nostin vielä nostaa ylöspäin. Jos ei oikein jaksa niin kerrotaan sitten siinä kun pumppu lakkaa toimimasta ja lasti on konepellin päällä.

[ 2 viestiä | ]