Hitler ei ole hauska Hitler ei ole hauska
no miksipä vitussa ei? no miksipä vitussa ei?
ruff ruff ruff ruff
Taas tämmönen suvakki-rajakki-parodinen vastakkainasettelukuva Taas tämmönen suvakki-rajakki-parodinen vastakkainasettelukuva
Naurunappula Fingerporissa Naurunappula Fingerporissa
pesulla <: pesulla <:
Voima ei ole kaikki :) Voima ei ole kaikki :)
Mongolit lauleskelee Mongolit lauleskelee
Haitarihousut Haitarihousut
Löysi uuden toverin Löysi uuden toverin
Kuonon puhdistus Kuonon puhdistus
Nyt olet mennyttä >:3 Nyt olet mennyttä >:3
Kalle-sarjakuva Kalle-sarjakuva
Luetaan Luetaan
Lööp Lööp
Surprise buttsex Surprise buttsex
Sikailu intensifioituu Sikailu intensifioituu
Steen1 Steen1
Erittäin sopiva Erittäin sopiva
Kot Kot
Samhain lähestyy Samhain lähestyy
taputus taputus
Kotibileet Kotibileet
Läski Läski
 543 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 27.05.2022 03:57:45
[ + 2 - | ]

Pravda ja tärkeät uutiset

[64678] [tiedosto.jpg] [0.08 MB] [720x567] [] []
tiedosto.jpg

hs

(5)  · 

hihhulit

27.05.2022 05:05:00
#573714 [+1] Piilota Suosittele

Itse uutinen on hupaisa kertomus kuinka mikään ei toimi kun 3-erilaisen taustan omaavan taloyhtiön pitäisi jakaa yhteispihan velvoitteet.
1 talo oy on asiakasomisteinen jonka omistajille arvon säilyminen ja viihtyisyys on tärkeää.
2 talo yhtiö on jonkin sortin kommuuni joka haluaa korjata kaiken itse, mutta silti kaikki on vähän vinksin vonksin.
3 talo onkin sitten kovan rahan vuokra oy:n omistama mikä ei välitä muusta kuin että rahaa tulee, isännöitsijää ei saa kiinni, huoltomies ei tee korjauksia kun ei lupaa, kaikki on uudessa talossa sfinksin sfonksin kun vastuulle kuuluvan (yhteisen) roskakatoksen ovikin on ollut 7kk korjaamatta.

27.05.2022 11:32:32
#573756 [+-] Piilota Suosittele

Ei sinänsä yllätä tuo käyttäytyminen. Auto jätetään mihin tahansa paikkaan, missä haittaa on. Esim. Purku-alueelle. Ei ole yksi tai kaksi kertaa kun on somppu ajanut autonsa suoraan takalaitanostimen alle.. Kun huudan laudalta, että mitä touhuat, niin minä käydä tuolla. Sitten vasta alkavat tajuta kun lasken 18 tynnyriä kaljaa alapäin ja katson jaksaako nostin vielä nostaa ylöspäin. Jos ei oikein jaksa niin kerrotaan sitten siinä kun pumppu lakkaa toimimasta ja lasti on konepellin päällä.

[ 2 viestiä | ]