oon toi heppa oon toi heppa
Dang ol' Kamehameha Dang ol' Kamehameha
Viinaministeri Viinaministeri
"Ei mulla edes ole fotoshoppii!" ;) "Ei mulla edes ole fotoshoppii!" ;)
jännityspylly jännityspylly
Kumi-Roope Kumi-Roope
kiven halkaisu kiven halkaisu
Ananas Ananas
Uusi toivo Uusi toivo
Gus Chiggins, Old Prospector Gus Chiggins, Old Prospector
hiirikanuuna hiirikanuuna
Jeccu Jeccu
Mitäs täällä on puu...puku? Mitäs täällä on puu...puku?
niinku Rinteen hallitus niinku Rinteen hallitus
Supermarketti Supermarketti
Kallis juustoraastin Kallis juustoraastin
Miten? Miksi? Miten? Miksi?
Hermannin temppu Hermannin temppu
näin kohdellaan eläimiä/oikein kasvatettu näin kohdellaan eläimiä/oikein kasvatettu
Aih! Sinä sait minut. Aih! Sinä sait minut.
Tassut luistaa Tassut luistaa
6-renkainen mersu 6-renkainen mersu
Omakuva Omakuva
Vintage - Hedy Lamarr Vintage - Hedy Lamarr
 701 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 08.04.2022 16:54:09
[ + 1 | ]

Rahat tuli, rahat meni

[63497] [tiedosto.jpg] [0.12 MB] [827x826] [] []
tiedosto.jpg

lotto

(11)  · 

lottovoitto

08.04.2022 22:19:51
#562007 [+-] Piilota Suosittele

Etelä-Helevetissä pari homopoikaa voitti markka-aikana melkosen summan rahaa. Ne lähti vähän rilluttelemaan. Asuivat kalliissa sviitissä hotellissa, juhlivat ja pitivät hauskaa kunnes rahat loppu. Turinan opetus oli, että kaikki ei osaa aatella tulevaisuuteen paria päivää pidemmälle. Täällä yks paikallinen postilainen voitti kans ihan kivan summan rahaa markkoina. Keksi sitten rakennuttaa ittelleen koko rahalla lukaalin. Valmistumisesta vuoden päästä mörskä oli myynnissä ku elämänkallu ei tajunnu, että semmosesta mörskästä on juoksevia kulujakin. Siellä se sitten teki loppuelämänsä töitä lajittelemalla kirjeitä ja ihmetteli, että mikä vittu meni pieleen.

Mutta semmosia ne keharit on. Ku ei ymmärrä satasen ja tonnin eroa niin vituiksihan se menee ennemmin ku myöhemmin.

09.04.2022 02:18:14
#562031 [+-] Piilota Suosittele

Mulla lottovoittounelmana on se, että jos voitto osuu kohdalle, niin ennen seuraavaa tilipäivää joutuu soittelemaan sukulaisille, että oisko rahaa lainata että saisi röökiä ja kahvia

09.04.2022 14:25:44
#562120 [+-] Piilota Suosittele

Lähtee se monella vähemmästäki lapasesta. Velipojan tuttu voitti ässäarvasta 50 tuhatta. Puolessa vuodessa meni työpaikka, perhe ja rahat.

[ 12 viestiä | ]