Hiton tohtori tuomio Hiton tohtori tuomio
Tahdotteko säilyttää Neuvostoliiton? Tahdotteko säilyttää Neuvostoliiton?
seitsemän meren seilaaja seitsemän meren seilaaja
sulaa sulaa
Cooli lintu pummaa tulet Cooli lintu pummaa tulet
Juustohampurilainen Juustohampurilainen
Pizzaa Pizzaa
5. luukku 5. luukku
Vankila Vankila
Olen robotti, mäy mäy :3 Olen robotti, mäy mäy :3
Kahvin vaikutus rintoihin Kahvin vaikutus rintoihin
Vanha sarjis Vanha sarjis
Thug Thug
Varastomiehen selviytymiskeino Varastomiehen selviytymiskeino
OMNOM NOM NOM OMNOM NOM NOM
Occidental "fun" t-shirt Occidental "fun" t-shirt
Kun et vaan osaa Kun et vaan osaa
Eläingiffejä Eläingiffejä
Sotilaskissa Sotilaskissa
new dive class new dive class
Maissi-Kanalasagne Maissi-Kanalasagne
telakoituminen telakoituminen
Hämis Hämis
Korvavaikkua Korvavaikkua
 444 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 08.04.2022 16:54:09
[ + 1 | ]

Rahat tuli, rahat meni

[63497] [tiedosto.jpg] [0.12 MB] [827x826] [] []
tiedosto.jpg

lotto

(11)  · 

lottovoitto

08.04.2022 22:19:51
#562007 [+-] Piilota Suosittele

Etelä-Helevetissä pari homopoikaa voitti markka-aikana melkosen summan rahaa. Ne lähti vähän rilluttelemaan. Asuivat kalliissa sviitissä hotellissa, juhlivat ja pitivät hauskaa kunnes rahat loppu. Turinan opetus oli, että kaikki ei osaa aatella tulevaisuuteen paria päivää pidemmälle. Täällä yks paikallinen postilainen voitti kans ihan kivan summan rahaa markkoina. Keksi sitten rakennuttaa ittelleen koko rahalla lukaalin. Valmistumisesta vuoden päästä mörskä oli myynnissä ku elämänkallu ei tajunnu, että semmosesta mörskästä on juoksevia kulujakin. Siellä se sitten teki loppuelämänsä töitä lajittelemalla kirjeitä ja ihmetteli, että mikä vittu meni pieleen.

Mutta semmosia ne keharit on. Ku ei ymmärrä satasen ja tonnin eroa niin vituiksihan se menee ennemmin ku myöhemmin.

09.04.2022 02:18:14
#562031 [+-] Piilota Suosittele

Mulla lottovoittounelmana on se, että jos voitto osuu kohdalle, niin ennen seuraavaa tilipäivää joutuu soittelemaan sukulaisille, että oisko rahaa lainata että saisi röökiä ja kahvia

09.04.2022 14:25:44
#562120 [+-] Piilota Suosittele

Lähtee se monella vähemmästäki lapasesta. Velipojan tuttu voitti ässäarvasta 50 tuhatta. Puolessa vuodessa meni työpaikka, perhe ja rahat.

[ 12 viestiä | ]