matrix tyrone matrix tyrone
Kissagifejä Kissagifejä
Tytty Tytty
Joskus vituttaa oikeesti Joskus vituttaa oikeesti
aku ankka saria kuva monesko lie aku ankka saria kuva monesko lie
Selkäsi takana :p Selkäsi takana :p
Israelin ja Yhdysvaltojen väliset suhteet Israelin ja Yhdysvaltojen väliset suhteet
kissa mukana kissa mukana
Ankka Ankka
Frontside Ollie Frontside Ollie
Melkein riittävä määrä kissoja :3 Melkein riittävä määrä kissoja :3
Virtuaalitodellisuus Virtuaalitodellisuus
Poronnussijan kelkka Poronnussijan kelkka
Only Epstein things Only Epstein things
Greta on vihainen Greta on vihainen
Erinlainen Titanic Erinlainen Titanic
Syöksyhampaat Syöksyhampaat
3 pientä porsasta 3 pientä porsasta
levyn nuijimista levyn nuijimista
Ennen wanhaan Ennen wanhaan
nuket nuket
Tämä on hapsenkakkiainen Tämä on hapsenkakkiainen
Hippasilla Hippasilla
Amatzoni (ei se auto) Amatzoni (ei se auto)
 489 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.92 MB, 1 tiedosto, 26.03.2022 08:06:55
[ + 3 | ]

9gagilainen kuoli pois

[63074] [kuolipois.png] [0.92 MB] [708x2664] [] []
kuolipois.png

9gag

 · 

kuoli

(40)  · 

eutanasia

26.03.2022 22:40:30
#558655 [+-] Piilota Suosittele

Mulla on ollu univaikeuksia viimeset 20 vuotta ja pahenee vaan vuosi vuodelta. Migreeniä ei sentään oo, mutta muuten samat kujeet. Tuli aikonaan vähän erikoisia tilanteita ku saattoin jatkaa jotakin juttelua jonku kans jonka olinki käyny unessa ja toiset vaan katto ihmeissään, että mitä vittua tuo selittää. Ku lopulta tajusin, että en aina erota varmuudella, että oonko jutellu jonku kans unessa vai oikeasti niin alakoin sanomaan siitä sitte tuttuille etteivät turhaan ihimettele jos jatkan jotaki juttua josta ei ookkaan puhuttu.

Muutenki unet on ihan helevetin todenmukasia ja varsinki ku saatan joskus jopa keskustella niissä kamujen kans ihan samoista aiheista ja asioista ku oikiastikki niin menee välillä vähän hämmennyksen puolelle itelläki. Pahinta tässä on se, että väsyttää aina, mutta vaan harvoin nukuttaa. Ei vaan siis kertakaikkiaan nukaha millään. Sitte ku saaki nukahettua niin se on semmosta torkahtelua ja saattaa välillä herätä pariksiki tunniksi vaikka lukemaan vanahoja Jalluja nauhalle. Sitte jos ja kun valavoo sen vuorokauden tai puolitoista niin ei välttämättä muista ottaa keskellä päivää niitä iltalääkkeitä, että sais vähän syvempää unta.

Jos ei ois nuita elukoita huollettavana niin oisin listiny itteni jo vuosia sitten. Tässä on ny semmonen seittenvuotissuunnitelma ollu menossa vuoden päivät ku suunnilleen sen aikaa ainaki tuo koira vielä tassuttelee. Siitä ku aika jättää niin en ennää skarppaa paskankaan vertaa vaan rupean kokeilemaan erilaisia kunnon huumeita jos vielä huvittaa. Olettaen, että sydän jaksaa työskennellä sinne saakka niin istahan tuohon lepposaan nojatuoliin, ryyppään pari kolme päivää ja syön henkilökohtasen apteekin. Huuhtelen kaiken alas laadukkailla viskeillä ja pistän simmut kiinni.

[ 5 viestiä | ]