mikko merikivi mikko merikivi
Huutista Huutista
Calypson kapteeni Calypson kapteeni
Peruna @hapsin makuun Peruna @hapsin makuun
täältä -> tähän täältä -> tähän
Tämä on sopimatonta Tämä on sopimatonta
Tehoaako myös raiskaajiin Tehoaako myös raiskaajiin
Pullenah Pullenah
Niin läski äijä ja pacman renkailla varustettuna Niin läski äijä ja pacman renkailla varustettuna
Joulu meni vituiks Joulu meni vituiks
Anna jäätelöä Anna jäätelöä
"damn it love me" "damn it love me"
kjehkjehkjeh :D kjehkjehkjeh :D
The circle of börh :3 The circle of börh :3
läski paska ja muuttaa maalle läski paska ja muuttaa maalle
Bowserin haisevat, juustoiset jalat Bowserin haisevat, juustoiset jalat
lisää viinaa silmät liikkuu lisää viinaa silmät liikkuu
Vänkäri Vänkäri
Piilukko Piilukko
Aku tietää homman Aku tietää homman
Yömyöhä - Mikko Juhantalon Rinteessäpaneskelukurssi Yömyöhä - Mikko Juhantalon Rinteessäpaneskelukurssi
:) :)
tassut :3 tassut :3
Koira tekee tempun Koira tekee tempun
 535 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.06 MB, 1 tiedosto, 10.03.2022 02:56:12
[ + 6 - | ]

Emma ❤

[62545] [20220310_015450.jpg] [0.06 MB] [1071x521] [] []
20220310_015450.jpg

10.03.2022 04:26:28
#553929 [+7] Piilota Suosittele

Hipit hilluu kunnes Latte maksaa kakskymppiä lähimmässä baristapaikassa. Ku työttömyyskorvaukset ei enää riitä viiteen kuppiin päivässä, ku pitäis maksaa laskut ja välillä syödäkin niin ne alkaa ihmettelemään. Tosin siihen menee vielä vuosia, koska pikavippifirmoja on vieläkin olemassa. Kun kännykällä saa maksaa "kahvinsa" niin totuus lyö vasten kasvoja vasta ulosoton realisoituessa. Siinä vaiheessa ne rupeaa syyttämään yhteiskuntaa kusettamisesta ja puhkeaa kukkaan täysiksi kommareiksi eivätkä suostu kuvittelemaankaan, että ihan kaikki asiat ei oo yhteiskunnan syytä.

10.03.2022 09:01:40
#553942 [+3] Piilota Suosittele

>>553929
Ruoka tulee kallistumaan muutenkin nyt vallitsevan mailmantilanteen takia. Ei tarvittas tälläistä vihreää "lisäveroa". Hihhulit ei vaan ymmärrä, että polttoaineen hinta vaikuttaa kaikkeen tässä elämässä. Kaikki kallistu lääkkeistä vessapaperiin, muttaei kai sillä ole väliä, kunhan vaan mailma pelastuu omissa mielikuvissa.

10.03.2022 09:49:17
#553951 [+-] Piilota Suosittele

>>553942
Eihän se niiden psykopaattien elämää haittaa ku saavat kaiken kotiin kuletettuna eikä niillä oo alkeellisintakaan empatian kykyä. Siksi mää lopetanki ne suorassa lähetyksessä ympäri maalimaa henkilökohtasesti heti ku pääsen valtaan.

10.03.2022 10:56:25
#553961 [+2] Piilota Suosittele

Kuljetus tulee nyt kallistumaan paljon. Kaikkien tuotteiden hinnat nousseet jo. Ja jatkavat nousuaan. Oluen hinta kallistuu merkittävästi myös. Tulee tarve jokaiselle tuotteelle hinnan nostoon. Palkka pysyy porukalla entisellään. Energian hinta nousee, lämmön hinta nousee, ruoan hinta nousee, tuotteiden hinta nousee.

Tarkoittaa sitä, että jengiä jää työttämäksi kun kulutus laskee. Se...Se on fakta.

[ 4 viestiä | ]