mitä he näkivät mitä he näkivät
Give us another one! Give us another one!
The earth is spaghetti The earth is spaghetti
Amish perv Amish perv
Oulu Oulu
Tietäjät tietää Tietäjät tietää
Manageri soittaa Edulle (Edu Kehäkettunen - Espoolainen) Manageri soittaa Edulle (Edu Kehäkettunen - Espoolainen)
Zansatsu Ponytail 3/4 Zansatsu Ponytail 3/4
When you see it When you see it
Bödkatti aktivoituu Bödkatti aktivoituu
miksi amerikkalaiset on niin tyhmiä? miksi amerikkalaiset on niin tyhmiä?
Kyllä nousee! Kyllä nousee!
Tässä on vellihousjujonneille pureskeltavaa Tässä on vellihousjujonneille pureskeltavaa
prööt prööt
Luolastolaiset viikolla Luolastolaiset viikolla
Työpaikka Työpaikka
Kissagifejä Kissagifejä
Juomakulttuuri Juomakulttuuri
alzheimer alzheimer
Varatassu :3 Varatassu :3
Kysely Kysely
Killisilmäinen karhu Killisilmäinen karhu
Kiitos, herra Musk! Kiitos, herra Musk!
Kauppa se on joka facekannattaa Kauppa se on joka facekannattaa
 866 näyttökertaa, 23 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 12.02.2022 03:10:57
[ + 6 - | ]
👑 Plussatuin 12.02.2022.

Näinpäs

[61644] [tiedosto.png] [0.3 MB] [514x720] [] []
tiedosto.png

12.02.2022 04:21:50
#547072 [+2] Piilota Suosittele

En tiedä siitä viisaudesta tai tyhmyydestä, mutta joka antaa turpaan kovimmin saa johtaa. Kuulostaa vähän apinalauman lailta.

13.02.2022 14:58:49
#547368 [+-] Piilota Suosittele

>>547337 Ei ole vielä sopinut minun tilanteeseen, eikä tule sopimaan pelkästään tuolla sinun vänkäämisellä.

Aika surullista, sillon ku viimeksi luin sinun juttuja enemmän, natsitki pelkäs sinun sanan säilää, nyt olet vaan tuommonen erkkituomioja, jota kukaan ei ota tosissaan.

13.02.2022 15:17:18
#547373 [+-] Piilota Suosittele

>>547368
No ei siitä kysymyksestä suuttua tarvitse. Minähän en väitä, että olisit VKK:n kannattaja tai äänestäjä.

Kommentissani oli itse asiassa pari pointtia, joihin vain yksi hiffasi tarttua. Jos Ano on porukan tyhmin, niin eikö häntä äänestävä porukka ole silloin häntäkin tyhmempää? Onhan se nimittäin aika helkkarin tyhmää äänestää itseä tyhmempää, josta taas saadaan mukava paradoksi :)

Jos taas Ano on porukan fiksuin, niin kuinka urpoja häntä äänestävät sitten ovat?

Mut ootko ajatellut semmoista mahdollisuutta, että et vain ymmärrä? Dunning-Gruger ilmiössä heikkolahjaisemmat yliarvioivat omat kykynsä. Tämä pätee kaikissa elämän osa-alueissa, myös somekeskustelussa.

[ 23 viestiä | ]