Rasistit öyhöttämässä Rasistit öyhöttämässä
Häme wuz black Häme wuz black
sekoomus sekoomus
The Virgin Centrist The Virgin Centrist
Turistia ei kiinnosta Turistia ei kiinnosta
Sun vika! Sun vika!
Willem ja Noidan käsikirja Willem ja Noidan käsikirja
MUN ROSKAT!! MUN ROSKAT!!
Max Burger Max Burger
Sähkönmyyjä joni Sähkönmyyjä joni
Persse iiro :D Persse iiro :D
Herää, saatana! Herää, saatana!
Täydellinen ympyrä niin kuin monen elämäkin Täydellinen ympyrä niin kuin monen elämäkin
DOOMROAR - Horizon DOOMROAR - Horizon
M'Lady M'Lady
Tornadoisku Tornadoisku
Kaunista Kaunista
Hyvin säilyy :) Hyvin säilyy :)
Kerien altaaseen Kerien altaaseen
Pienokainen kohtaa börheyden voimat :3 Pienokainen kohtaa börheyden voimat :3
Rape time Rape time
Treffit Treffit
Keräilykohde kaupan Keräilykohde kaupan
Abrilliä! Abrilliä!
 481 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 09.01.2022 07:39:55
[ + 9 - | ]
👑 Plussatuin 09.01.2022.

Suomea, suomea...

[60452] [tiedosto.jpg] [0.04 MB] [720x404] [] []
tiedosto.jpg

ruokajono

09.01.2022 14:05:59
#537568 [+2] Piilota Suosittele

Niimpä. Tuli nähtyä somaliperheillä paljon EU-ruoka-apu kasseja. Oli 10-20 kilon riisisäkkejä, oli ruokasäkkejä monen muotoista. Ei mitään samaa kamaa mitä suomalainen jonottaa. Suoraan EU-toimituksista. Suomalaisella muuttajalla näitä säkkejä en ole nähnyt yhden yhtä. Siitä syystä ettei suomalaiselle niitä anneta. Suomalaisen kuuluu jonottaa kilometrijonossa. Pääosin kauppojen lahjoituksina saaduista vanhentuvista tuotteista.

Se on hauskaa miten ovat sosiaalimuutot kääntyneet päinvastaiseen suuntaan. Juurikaan syntyperäistä suomalaista ei enää muuteta, vaan sosiaalimuutto tapahtuu vain ulkomailta tulleille ihmisille. Samassa suhteessa ovat esim. ulkomailta muuttaneet muut perheet, kuten saksalaiset. Heille tukijärjestelmä on yhtä ankara kuin syntyperäiselle suomalaiselle perheelle. Näitä perheitä olen myös muuttanut kymmeniä, mutta en läheskään niin paljon kuin somaleita. Tai sanotaan näin, että itämaan tietäjien puolelta tulleita.

09.01.2022 15:59:12
#537650 [+-] Piilota Suosittele

Kävelin yksi päivä paikallisen ruoka-avun ohitte, niin siellä jonotti jotain 5-6 neekeriä ja puheesta päätellen ryssiä joitain kappaleita

[ 5 viestiä | ]