todista ikäsi interneteissä todista ikäsi interneteissä
painetta pukkaa painetta pukkaa
Vitun rasistit Vitun rasistit
Pyllyilyä Pyllyilyä
Se oli tuhat Galaksin credittiä Se oli tuhat Galaksin credittiä
Sillanpään jari lomalla Sillanpään jari lomalla
Der Führer pelastaa Euroopan Der Führer pelastaa Euroopan
100% tapauksista 100% tapauksista
Vege-Savanni Vege-Savanni
Anime Anime
Silmistä tunnistaa Silmistä tunnistaa
Korjaamon kisse Korjaamon kisse
Goirs :3 Goirs :3
puoli miljoonaa sokeeta puoli miljoonaa sokeeta
mämmi :D mämmi :D
Puluninja Puluninja
Aamupuuro kadoksissa Aamupuuro kadoksissa
manuliihh :3 manuliihh :3
Nimillä paiskottu Nimillä paiskottu
Ihania ongelmia Ihania ongelmia
Siltsuluukki Siltsuluukki
Korean joukkue unmask & uncensored Korean joukkue unmask & uncensored
Mary Poppins Sings - Death Metal Mary Poppins Sings - Death Metal
H♂m♂ntain kakkostaso H♂m♂ntain kakkostaso
 809 näyttökertaa, 6 viestiä, 1.96 MB, 1 tiedosto, 07.01.2022 16:49:12
[ + 10 | ]
👑 Plussatuin 07.01.2022.

Uskomatonta!!

[60406] [tiedosto.mp4] [1.96 MB] [576x1024] [] []

07.01.2022 17:57:44
#537119 [+2] Piilota Suosittele

Pohjanmaalla Bemarissa ei tarvitse valoja tai rekisterikilpiäkään.

Joskus oli itsellä juuri ulkomailta tuotu kesä-Bemari (kutoskoneella tietenkin) ja oltiin viikon reissulla Pohjanmaalla pyörimässä. Alavudella tuli juuri käännyttyä isolle tielle, kun poliisimaija tuli aurinkoisena päivänä vastaan.

En tietenkään ollut muistanut laittaa valoja päälle (koska Euroopasta tuotu vehje eikä valoautomatiikkaa) ja vasta jossain vaiheessa viikkoa tajusin, että aurinkoisina päivinä tuulilasin yläreunassa oli tummentuva heijastussuoja, jonka takaa "tarrakilpi" ei näkynyt ollenkaan. Poliisia ei asia kiinnostanut, ABC oli tärkeämpi asia kuin Bemari ilman valoja tai kilpiä.

Niin ja mahtavahan sillä Bemmillä oli ajella. Yötä päivää porukka väisti E8 -tietä ajaessa pientareen puolelle, kun Bemari tulee taakse. Ja ne valot... pimeällä ne muisti sitten jo laittaa päälle, mutta toisella puolella näyttivät ylhäälle taivaille ja toisella puolella alas auton nokan eteen.

Vilkku... no... se taisi kyllä toimia. Jotkut tuning-vilkut siinä tosin oli edesssä ja takana, mutta menivät katsastuksesta läpi.

08.01.2022 03:52:09
#537269 [+-] Piilota Suosittele

>>537265
Hieno paikka, hieno.

E8 tuossa tapauksessa oli Kristiinankaupunki-Närpiö -välistä väylää ja osittain toki paahdettiin Teuvan, Kauhajoen, Karijoen ja Isojoen alueilla myös.

[ 6 viestiä | ]