Jep. Aina tulee uusi sukupolvi jotain lapsellisia räkänokkia jotka haluaa vihreillä. Sitten niille kerrotaan tuulivoimaloinen ympäristö ja maisemahaitoista ja taloudelliesta kannattamaottomuudesta ja kaikista niistä kaivosmineraaleista mitä sähköautoihin tarvitaan. Sit ne aikuistuu ja menee muualle.
>>521774 Milloinkahan vihreät alkavat vastustamaan tuulivoimaa. Se kun tuhoaa metsää pysyvästi monestakin syystä ja siten tuhoaa hiilinieluja. Lisäksi tuulivoimalat voivat helposti vuotaa öljyä maaperään unohtamatta lapoja, joita pitää aika-ajoin uusia ja ne ovat ongelmajätettä. Tuulivoimalat myös häiritsevät lintuja ja eläimiä.
Ei todellakaan kovin vihreää.
Aikanaan vihreät olivat hirveästi ydinvoimaa vastaan ja melskasivat siitä kaikin mahdollisin tavoin. Nyt ollaan hipihiljaa siitä, kun vihreillä onkin nyt "ilmastokriisi" ja ydinvoima onkin nyt ihan ok, kun ei ole hiilidioksidia.
Mikään ei ole hölmömpi ja ailahtelevampi kuin vihreä.
>>521811 Vihreiden Ville Niinistö blokkasi minut Facebookissa, kun kyselin hänen osakesalkustaan tuulivoimafirmoista, silloin kun tuotantotukia laskettiin.
>>521835 Varmaan suuttui niin, että lähti verottamattomalla katumaasturillaan hakemaan R-kioskilta kaljaa - ja ajoi vielä maisemareitin eli sen 100 metrin sijaan ajoi 50 kilsaa, koska vihreät ja "minä saan tehdä mitä haluan, koska olen vihreä" -arvomaailma.
:D
[
4 viestiä
|
]
⭰
Ex vihreä kertoo.
Kommunismi
paskaa syövä turri
näin se menee
jaa
ei taida olla koneen hissi
kingkong
Ettäs tiedätte
pommi
oispa lunta
4 vuotiashan osaa itse päättää
Ihana nainen
Possuja
Vihreät
jamal
toisten omaisuuden rikkominen on kivaa
vihreät nuoret
Missä he ovat!
vihreitä
Virheiden ämmäkaartin mainos
Kuinka tunnistaa MT-ongelmainen yhdellä vilkaisulla