nyt kävi näin nyt kävi näin
Epävakaa olotila. Epävakaa olotila.
Poliisi Poliisi
Hallituksen priorisointia taas.. Hallituksen priorisointia taas..
en voi lähettää? en voi lähettää?
Kivi ripuloi. Kivi ripuloi.
sensei senseless sensei senseless
Musta on enemmän kuin väri Musta on enemmän kuin väri
Kuulijan vastuulla Kuulijan vastuulla
karvakassid karvakassid
Elokapina Elokapina
Never gonna Teen Spirit :3 Never gonna Teen Spirit :3
Kyl mää kurkkuun lyön Kyl mää kurkkuun lyön
ridgen auto ridgen auto
Nakuankka lomalla Nakuankka lomalla
Ihana ahteri Ihana ahteri
metsien kusipää metsien kusipää
Kolme pientä kuvaa mietinnän aiheeksi Kolme pientä kuvaa mietinnän aiheeksi
Normal face Normal face
Näki asioita. Näki asioita.
natsi marin natsi marin
Voisinko Voisinko
Tonnikalaa ja maitoa kiitos Tonnikalaa ja maitoa kiitos
Hallelujaa Hallelujaa
 954 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.13 MB, 1 tiedosto, 21.11.2021 14:31:59
[ + 8 - | ]

Lapsia pitää suojella

[58752] [185571.jpg] [0.13 MB] [780x960] [] []
185571.jpg

pakolainen

(47)  · 

polizei

21.11.2021 18:54:44
#519164 [+3] Piilota Suosittele

Oi jukolauta, Dogs of Berlin sittenkin saamassa kakkoskauden ja pitäisi alkaa 3.12.

Sen verran hyvin kertoi Saksan maahanmuuttajarikollisuudesta ja meiningistä, että päätyi naftaliiniin. Netflixiin on tullut useita tällaisia hienoja Euroopan todellisuutta kuvailevia draamasarjoja, joilta sitten on woketettu rahoitukset ja jatkot pois.
Hienoa, että DoB näyttää saaneen jatkoa.
Vielä kun saksalainen Skylines saisi myös jatkoa, jonka ensimmäinen kausi jäi totaalisen kesken.

22.11.2021 00:01:50
#519247 [+3] Piilota Suosittele

>>519231
Niin, eipä ole Kalifaatti -sarjalle vielä toista kautta kuulunut.
Taisi kertoa liian paljastavasti Ruotsin asioista, niin wokettajat ovat jahdanneet rahoja pois, yrittäneet masinoida IMDB:n arvosanan laskua ja häiritä tekijätiimiä.

IMDB:n arvoisanoista tulikin mieleen erään huonon neekerisarjan (whoops, mitä sanoinkaan) jaksossa kerrottu vaiettu totuus, että neekerisarjat saavat paremmat arvosanat ilman ansioita siksi, että ovat neekerisarjoja ja niitä sitten wokettajavasemmistolaisliberaalit käyvät arvioimassa subjektiivisesti antaen kymppiä, vaikka ohjelma olisi ihan shittiä. En nyt muista varmuudella, mutta sanoivatkohan, että keskimäärin yhden numeron verran näillä ohjelmilla on liian hyvät arvosanat.
Ja tämä ihan oikeasti on taivahan tosi kun lukuja katsoo. Pätee muuten kyseiseen kehnoon "komediasarjaankin", Black as Fuck oli sarja tai joku niistä sen tekijän muista lähes saman nimisistä sarjoista.

Mustien sarjoista tosin ne korkeat arvosanat allekirjoitan itse Snowfall -sarjan ja Power -sarjan (ja sen spin-offien) yhteydessä. Erittäin hyviä sarjoja. Powerin taustalla olevan 50 cent -räppärin uusi BMF -sarja on myös ihan ok, mutta ei missään tapauksessa Powerin tasolla.

[ 6 viestiä | ]