Timo Soini myy persettä Timo Soini myy persettä
monkeypox ruins next summer monkeypox ruins next summer
Turpa kiinni Aadolf Turpa kiinni Aadolf
Jussi Halla-ahon tytär törttöili liikenteessä Jussi Halla-ahon tytär törttöili liikenteessä
mailman onnellisin kansa mailman onnellisin kansa
married married
Hmm🤔 Hmm🤔
Huikeaa suorittamista 🤦‍♂️ Huikeaa suorittamista 🤦‍♂️
Pyörähippi ei ymmärrä Pyörähippi ei ymmärrä
Manga lausahduksien suomennoksia Manga lausahduksien suomennoksia
Hyi vittu, hyi saatana Hyi vittu, hyi saatana
tonttu parka tonttu parka
Bro that's rough Bro that's rough
vitural vitural
Assassin's Creed 4 Black Flag Blackbeard's Death Assassin's Creed 4 Black Flag Blackbeard's Death
Kaalemato Kaalemato
Älyn huipentuma. Älyn huipentuma.
liikaa öljyä? liikaa öljyä?
Vallankumouksen sattuessa Vallankumouksen sattuessa
Helsinki Helsinki
Faktaa tämäkin, ikävä kyllä. Faktaa tämäkin, ikävä kyllä.
Ihan reilu matsi tulossa ja sillee Ihan reilu matsi tulossa ja sillee
soturin hetki soturin hetki
gambina gambina
 648 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.13 MB, 1 tiedosto, 21.11.2021 14:31:59
[ + 8 - | ]

Lapsia pitää suojella

[58752] [185571.jpg] [0.13 MB] [780x960] [] []
185571.jpg

pakolainen

(42)  · 

polizei

21.11.2021 18:54:44
#519164 [+3] Piilota Suosittele

Oi jukolauta, Dogs of Berlin sittenkin saamassa kakkoskauden ja pitäisi alkaa 3.12.

Sen verran hyvin kertoi Saksan maahanmuuttajarikollisuudesta ja meiningistä, että päätyi naftaliiniin. Netflixiin on tullut useita tällaisia hienoja Euroopan todellisuutta kuvailevia draamasarjoja, joilta sitten on woketettu rahoitukset ja jatkot pois.
Hienoa, että DoB näyttää saaneen jatkoa.
Vielä kun saksalainen Skylines saisi myös jatkoa, jonka ensimmäinen kausi jäi totaalisen kesken.

22.11.2021 00:01:50
#519247 [+3] Piilota Suosittele

>>519231
Niin, eipä ole Kalifaatti -sarjalle vielä toista kautta kuulunut.
Taisi kertoa liian paljastavasti Ruotsin asioista, niin wokettajat ovat jahdanneet rahoja pois, yrittäneet masinoida IMDB:n arvosanan laskua ja häiritä tekijätiimiä.

IMDB:n arvoisanoista tulikin mieleen erään huonon neekerisarjan (whoops, mitä sanoinkaan) jaksossa kerrottu vaiettu totuus, että neekerisarjat saavat paremmat arvosanat ilman ansioita siksi, että ovat neekerisarjoja ja niitä sitten wokettajavasemmistolaisliberaalit käyvät arvioimassa subjektiivisesti antaen kymppiä, vaikka ohjelma olisi ihan shittiä. En nyt muista varmuudella, mutta sanoivatkohan, että keskimäärin yhden numeron verran näillä ohjelmilla on liian hyvät arvosanat.
Ja tämä ihan oikeasti on taivahan tosi kun lukuja katsoo. Pätee muuten kyseiseen kehnoon "komediasarjaankin", Black as Fuck oli sarja tai joku niistä sen tekijän muista lähes saman nimisistä sarjoista.

Mustien sarjoista tosin ne korkeat arvosanat allekirjoitan itse Snowfall -sarjan ja Power -sarjan (ja sen spin-offien) yhteydessä. Erittäin hyviä sarjoja. Powerin taustalla olevan 50 cent -räppärin uusi BMF -sarja on myös ihan ok, mutta ei missään tapauksessa Powerin tasolla.

[ 6 viestiä | ]