jouluvalokausi jouluvalokausi
Tissit Tissit
piritorttu piritorttu
joulukuusen koristelua joulukuusen koristelua
Luukku 12 Luukku 12
raivausta raivausta
mt-tukka mt-tukka
Amy ja minä Amy ja minä
käsi tänne käsi tänne
kanna kotiin kanna kotiin
Kidnappas jonkun vaimokkeen Kidnappas jonkun vaimokkeen
Nopee vene Nopee vene
Isin masussa Isin masussa
nuole alempaa nuole alempaa
riistalla parempi tulevaisuus riistalla parempi tulevaisuus
Tissi Tissi
ballerot ballerot
ei aina mene kuin piti ei aina mene kuin piti
paluukyyti saapu :D paluukyyti saapu :D
joulukissi joulukissi
mitäs teille mitäs teille
söpyli söpyli
kannnaa kannnaa
Valupertin Lauantai Valupertin Lauantai
 813 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.13 MB, 1 tiedosto, 21.11.2021 14:31:59
[ + 8 - | ]

Lapsia pitää suojella

[58752] [185571.jpg] [0.13 MB] [780x960] [] []
185571.jpg

pakolainen

(46)  · 

polizei

21.11.2021 18:54:44
#519164 [+3] Piilota Suosittele

Oi jukolauta, Dogs of Berlin sittenkin saamassa kakkoskauden ja pitäisi alkaa 3.12.

Sen verran hyvin kertoi Saksan maahanmuuttajarikollisuudesta ja meiningistä, että päätyi naftaliiniin. Netflixiin on tullut useita tällaisia hienoja Euroopan todellisuutta kuvailevia draamasarjoja, joilta sitten on woketettu rahoitukset ja jatkot pois.
Hienoa, että DoB näyttää saaneen jatkoa.
Vielä kun saksalainen Skylines saisi myös jatkoa, jonka ensimmäinen kausi jäi totaalisen kesken.

22.11.2021 00:01:50
#519247 [+3] Piilota Suosittele

>>519231
Niin, eipä ole Kalifaatti -sarjalle vielä toista kautta kuulunut.
Taisi kertoa liian paljastavasti Ruotsin asioista, niin wokettajat ovat jahdanneet rahoja pois, yrittäneet masinoida IMDB:n arvosanan laskua ja häiritä tekijätiimiä.

IMDB:n arvoisanoista tulikin mieleen erään huonon neekerisarjan (whoops, mitä sanoinkaan) jaksossa kerrottu vaiettu totuus, että neekerisarjat saavat paremmat arvosanat ilman ansioita siksi, että ovat neekerisarjoja ja niitä sitten wokettajavasemmistolaisliberaalit käyvät arvioimassa subjektiivisesti antaen kymppiä, vaikka ohjelma olisi ihan shittiä. En nyt muista varmuudella, mutta sanoivatkohan, että keskimäärin yhden numeron verran näillä ohjelmilla on liian hyvät arvosanat.
Ja tämä ihan oikeasti on taivahan tosi kun lukuja katsoo. Pätee muuten kyseiseen kehnoon "komediasarjaankin", Black as Fuck oli sarja tai joku niistä sen tekijän muista lähes saman nimisistä sarjoista.

Mustien sarjoista tosin ne korkeat arvosanat allekirjoitan itse Snowfall -sarjan ja Power -sarjan (ja sen spin-offien) yhteydessä. Erittäin hyviä sarjoja. Powerin taustalla olevan 50 cent -räppärin uusi BMF -sarja on myös ihan ok, mutta ei missään tapauksessa Powerin tasolla.

[ 6 viestiä | ]