Melkein... Melkein...
Kuinka puolustautua Kuinka puolustautua
Bukkake Bukkake
Päikkärit pullossa Päikkärit pullossa
Mertsi Mertsi
seinähullu22 seinähullu22
jean mitchel eh jean mitchel eh
Vitsillinen sarjakuva 9 Vitsillinen sarjakuva 9
Vapaaherra Vapaaherra
Gondola nauttii iltatuulesta Gondola nauttii iltatuulesta
Benigsen eebbinen madga baginaan Benigsen eebbinen madga baginaan
Jos elämäm_koulu olisi anime Jos elämäm_koulu olisi anime
Oispa CSS Oispa CSS
Halkoja Halkoja
Veikeä Landsknecht Veikeä Landsknecht
Lyöntiviiva Lyöntiviiva
Jos slayer tekis jonku avaruusleffan Jos slayer tekis jonku avaruusleffan
Piraattien aarre Piraattien aarre
Yksi ovi sulkeutuu niin toinen aukeaa Yksi ovi sulkeutuu niin toinen aukeaa
Kuka onkaan oven takana piilossa? Kuka onkaan oven takana piilossa?
... ...
Ihminen Ihminen
Vuotanut Sonic-desing Vuotanut Sonic-desing
Vauhtiliiga Vauhtiliiga
 908 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 16.09.2021 21:42:50
[ + 7 - | ]

Briorideedid

[56743] [tiedosto.jpg] [0.08 MB] [512x640] [] []
tiedosto.jpg

poliisi

(296)  · 

kehitysapu

(7)
16.09.2021 21:52:59
#501388 [+8] Piilota Suosittele

Mutta vuosina 2001 - 2020 kaadettiin 850 miljoonaa euroa afganistaniin, eli noin 42,5milj.€ / vuosi ja mitä saatiin aikaiseksi?
No ainakin lisää töitä poliisille afgaani pakolaisten keppostellessa suomessa.

16.09.2021 22:46:38
#501401 [+11] Piilota Suosittele

Vasemmistoanarkiaa tukeva Ohisalo sanoo, että on poliiseille annettu ja poliiseita on palkattu lisää.

Ottaen huomioon Ohisalon tiellä istuskelevat hellantuuttelikaverit, joiden siirtelemiseen poliisi joutuu käyttämään aikaa, pitäisi Ohisalon todellakin antaa poliiseille lisärahaa ja paljon. Mutta ei voi, koska likainen anarkisti.

Vihreille anarkisteille ei ikimaailmassa olisi pitänyt antaa sisäministerin salkkua. Ei myöskään ulkoministerin.

06.02.2022 00:55:39 | 00:59:26
#545541 [+1] Piilota Suosittele

Kelpaiskohan seuraavan vuoden 30 miljoonaa ehdolla, että annetaan ulkopuoliselle, poliisista riippumattomalle, lähinnä syyttäjistä koostuvalle korruptiontorjuntatyöryhmälle määräaikaisesti toiset 30 miljoonaa ja kunnolliset valtuudet, työksi selvittää, mihin mustaan aukkoon poliisin rahat katoavat, kun joka vuosi on "hälyttävä tarve" 30 lisämiljoonalle, markka-aikaan markkoina ja nykyisin euroina. Saattaisivat mieluummin jättää ottamatta sinä vuonna ne miljoonansa, veikkaan ma.

En ole kokenut itseäni vasuriksi sen enempää kuin anarkistiksi tämän tai muunkaan johdosta. Uskon vain korruption ja talousrikollisuuden tutkintaan käytettyjen rahojen palautuvan moninkertaisesti takaisin tässäkin asiassa.

[ 4 viestiä | ]