Repo luolaston viimeaikaisen käsittelyn jäljiltä Repo luolaston viimeaikaisen käsittelyn jäljiltä
gondola kaikkialla gondola kaikkialla
Natoon ryssätyylillä. Natoon ryssätyylillä.
Matti ja Teppo- Mä joka päivä töitä teen Matti ja Teppo- Mä joka päivä töitä teen
Mä tapan koska mulla on nälkä. Ettekö tajua? Mä tapan koska mulla on nälkä. Ettekö tajua?
Päivän Enbuske 😁 Päivän Enbuske 😁
Luolaston pojat tietää Luolaston pojat tietää
hinnat kovenee hinnat kovenee
Tappajain tunnari soimaan Tappajain tunnari soimaan
Guile theme goes with everything Guile theme goes with everything
Putin Putin
hamripulainen hamripulainen
Rysän päältä Rysän päältä
Jack Bros. (Virtual Boy) - Level 2 (Grim Reaper's Cavern) Jack Bros. (Virtual Boy) - Level 2 (Grim Reaper's Cavern)
Musk sammuttaa Teslat jos on väärä rotu ja väärä mielipide Musk sammuttaa Teslat jos on väärä rotu ja väärä mielipide
Tästä Putte muistetaan Tästä Putte muistetaan
Tribuuttia Avaruuskoiralle Tribuuttia Avaruuskoiralle
paska perse pillu specialist paska perse pillu specialist
Sipilex Sipilex
Tosirakkaus ei katso elollisuutta Tosirakkaus ei katso elollisuutta
Putinin henkikaarti Putinin henkikaarti
Aivosolomu Aivosolomu
keskusta keskusta
Van Dammen kanssa karatematsissa. Ehkä vähän kateellinen? Van Dammen kanssa karatematsissa. Ehkä vähän kateellinen?
 1 095 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 16.09.2021 21:42:50
[ + 7 - | ]

Briorideedid

[56743] [tiedosto.jpg] [0.08 MB] [512x640] [] []
tiedosto.jpg

poliisi

(326)  · 

kehitysapu

(7)
16.09.2021 21:52:59
#501388 [+8] Piilota Suosittele

Mutta vuosina 2001 - 2020 kaadettiin 850 miljoonaa euroa afganistaniin, eli noin 42,5milj.€ / vuosi ja mitä saatiin aikaiseksi?
No ainakin lisää töitä poliisille afgaani pakolaisten keppostellessa suomessa.

16.09.2021 22:46:38
#501401 [+11] Piilota Suosittele

Vasemmistoanarkiaa tukeva Ohisalo sanoo, että on poliiseille annettu ja poliiseita on palkattu lisää.

Ottaen huomioon Ohisalon tiellä istuskelevat hellantuuttelikaverit, joiden siirtelemiseen poliisi joutuu käyttämään aikaa, pitäisi Ohisalon todellakin antaa poliiseille lisärahaa ja paljon. Mutta ei voi, koska likainen anarkisti.

Vihreille anarkisteille ei ikimaailmassa olisi pitänyt antaa sisäministerin salkkua. Ei myöskään ulkoministerin.

06.02.2022 00:55:39 | 00:59:26
#545541 [+1] Piilota Suosittele

Kelpaiskohan seuraavan vuoden 30 miljoonaa ehdolla, että annetaan ulkopuoliselle, poliisista riippumattomalle, lähinnä syyttäjistä koostuvalle korruptiontorjuntatyöryhmälle määräaikaisesti toiset 30 miljoonaa ja kunnolliset valtuudet, työksi selvittää, mihin mustaan aukkoon poliisin rahat katoavat, kun joka vuosi on "hälyttävä tarve" 30 lisämiljoonalle, markka-aikaan markkoina ja nykyisin euroina. Saattaisivat mieluummin jättää ottamatta sinä vuonna ne miljoonansa, veikkaan ma.

En ole kokenut itseäni vasuriksi sen enempää kuin anarkistiksi tämän tai muunkaan johdosta. Uskon vain korruption ja talousrikollisuuden tutkintaan käytettyjen rahojen palautuvan moninkertaisesti takaisin tässäkin asiassa.

[ 4 viestiä | ]